Zhruba šedesát zájemců tak získá mimořádnou příležitost projet se v předstihu novým vozem Škoda 45 T po nové trati do univerzitního kampusu. „Trasa je zatím tajná. Dopředu ji budou vědět pouze účastníci jízdy a řidič," oznámila Deníku mluvčí dopravního podniku Barbora Doležalová.

Nyní tramvaj stále najíždí potřebných deset tisíc kilometrů bez cestujících. Do termínu jízdy bude hotovo. „O novou tramvaj i trať ke kampusu má veřejnost velký zájem. Byla by škoda ho nevyužít. Chceme podpořit dobrou věc, navíc v době adventu. Věříme, že jízdu plně obsadíme,“ popsal generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

Do charitativní akce se zapojí i Škoda Group, která tramvaj pro brněnský dopravní podnik vyrobila. „Rozhodli jsme se podpořit dobrou věc a rádi se přidáme ke sbírce dopravního podniku. Věříme, že dárci budou štědří,“ dodal za Škoda Group Tomáš Ignačák.

Zájemci o charitativní jízdu se musí do 6. prosince do tří hodin odpoledne přihlásit na adresu: charita@dpmb.cz – uvést své jméno, počet cestujících. „Následně se dozví místo a čas nástupu. Cena jízdy bude zpoplatněna minimální částkou sto korun za dítě a dvě stě korun za dospělého," zmínila Doležalová. Kromě účastníků jízdy nikdo čas a přesné místo vědět nebude.

Zdroj: Deník/Michal Hrabal

Celý výtěžek z charitativní jízdy pak poputuje na konto Velvet Smile, která pomáhá zlepšovat kvalitu života rodinám nemocných a postižených dětí i obětem domácího násilí.

V Brně je prozatím pouze jedna nová obousměrná tramvaj Škoda 45 T. „Předpokládáme, že na konci roku dorazí druhá," doplnila Doležalová.