„Logo Zetko je původní. Očistili jsme ho a udělali povrchové úpravy, aby déle vydrželo," oznámil ředitel Nové Zbrojovky Miroslav Pekník.

Obnova trvala zhruba tři měsíce, smontování a pověšení pak dva dny. „Museli jsme vyměnit nosnou konstrukci, ta původní už byla shnilá, rezavá. Podkonstrukce je nová a odlehčená asi o čtyři tuny. Předchozí kostka vážila šest tun. Uvnitř byly čtyři tuny závaží, asi aby ji asi neodfoukl vítr. My jsme závaží dali pryč a udělali nové kotvení přímo do střechy. Rozměrově je úplně stejná jako původní," popsal Pekník.

Cvičný letoun L-39NG. Jedna skupina odborníků v Brně bude rozvíjet avionické a komunikační systémy letounu, druhá skupina se zaměří na vytváření podpůrné a údržbové dokumentace.
Vývoj bitevního letadla v Nové Zbrojovce: Aero Vodochody nabírá do Brna lidi

Budova, kde sídlilo dříve ředitelství zbrojařské firmy, už je podle Pekníka plně obsazená. V přízemí vznikne restaurace nebo malé fitcentrum, dále tam budou kanceláře. V posledním patře se nachází terasa, kde bude bar. „Od září se tam nastěhují firmy," zmínil Pekník.

V první etapě má v Nové Zbrojovce vzniknout 370 nových bytů, 55 tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch, 15 tisíc metrů čtverečních ploch pro občanskou vybavenost. Součástí je kromě nových bytových a polyfunkčních domů i kompletní rekonstrukce dvou historických objektů: právě správní budovy, tedy sídla ředitelství, a kotelny.