Skupiny, které by měly o pronájem hřiště zájem, si jej mohou předem telefonicky zamluvit. Za hodinu na něm zaplatí sportovci čtyři sta korun. Některým lidem se cena ale zdá příliš vysoká.

Do plánování oprav hřiště se zapojila Kongregace sester sv. Cyrila a Metoděje, která jej poté předala do správy vedení církevních škol. Přesto se tam lidé dostanou i v letních měsících. „O prázdninách tam není správce a zájemci o pronájem se musí objednat telefonicky. Ve školním roce se to ale změní. Přibudou hodiny pro dlouhodobý pronájem, změní se i ceny,“ informovala provinční představená Františka Kadlčíková.

Změnu ceny by možní nájemci uvítali. „Objednávání na konkrétní a omezený čas není problém, to je u většiny sportovišť běžné. Jenže cena je vysoká, bude jen pro větší skupiny. Problém to je hlavně pro rodiny s dětmi, kterých v okolí bydlí dost,“ uvedl muž, který nedaleko sportovního areálu bydlí, ale nepřál si uveřejnit jméno.

Na stavbu hřiště přispěl Jihomoravský kraj téměř pěti miliony korun, pět milionů přidalo i město.

O úpravě režimu pronájmu budou s kongregací i vedením škol po prázdninách jednat i zástupci radnice Brna-středu. Chtějí se domluvit především na upravení cen, které jsou zatím stejně jako časy pronájmů jen ve zkušebním provozu.

Městská část totiž na opravu sportoviště přispěla jedním milionem korun právě s podmínkou, že areál kromě žáků využije i veřejnost. „Sportoviště této velikosti je jedno z mála na Kraví hoře. Cena pronájmu by měla odpovídat nákladům na údržbu areálu, ale i šaten, sprch a dalšího zázemí, které je zde k dispozici,“ uvedla Kateřina Dobešová z tiskového oddělení Brna-středu.