Pohodlněji přecházet přes Svratku i Poříčí budou za několik let lidé v Brně. Umožní jim to revitalizace nábřeží mezi koupalištěm Riviéra a viaduktem v Uhelné ulici.

O výstavbě nové lávky mezi Starým Brnem a Kamennou čtvrtí rozhodli radní. „Současný můstek pro pěší a cyklisty zbouráme a nahradíme vhodnějším,“ sdělil náměstek primátorky Petr Hladík.

Podoba nábřeží se začne měnit na podzim příštího roku. „Lávku umístíme na hranu nových protipovodňových stěn výše proti proudu,“ vysvětlil Hladík.

Přestavba lidem zajistí také snadný přístup k přemostění řeky. Součástí projektu je totiž rekonstrukce křižovatky Poříčí a Rybářské ulice.

Vznikne tam nový přechod pro chodce s ostrůvkem. „Místo pro přecházení je v této lokalitě naprosto zásadní. Lidem umožní přístup k řece. Revitalizaci jako celek schvalujeme, vznikne tak nový prostor pro trávení volného času,“ uvedl radní Brna-středu Petr Bořecký.

Silnice v Rybářské ulici se také o pruh rozšíří. Zpřístupní tak oblast, kde má v budoucnu vyrůst polyfunkční areál, o kterém již Brněnský deník rovnost informoval.

Chystanou proměnu nábřeží, které doplní cyklostezka i prostor pro pěší, lidé vítají. „Okolí řeky je nevzhledné. Lidé tudy kvůli velkému provozu nemohou chodit,“ sdělila Brňanka Kateřina Pletková.