Pohodlněji přecházet přes Svratku i Poříčí budou za několik let lidé v Brně. Umožní jim to revitalizace nábřeží mezi koupalištěm Riviéra a viaduktem v Uhelné ulici.

O výstavbě nové lávky mezi Starým Brnem a Kamennou čtvrtí rozhodli radní. „Současný můstek pro pěší a cyklisty zbouráme a nahradíme vhodnějším,“ sdělil náměstek primátorky Petr Hladík.

Na dálnici D1 u Brna hořelo v pondělí odpoledne nákladní auto. Škoda je 1,6 milionu korun.
Požár nákladního auta uzavřel D1 u Brna. Škoda je přes jeden a půl milionu

Podoba nábřeží se začne měnit na podzim příštího roku. „Lávku umístíme na hranu nových protipovodňových stěn výše proti proudu,“ vysvětlil Hladík.

Přestavba lidem zajistí také snadný přístup k přemostění řeky. Součástí projektu je totiž rekonstrukce křižovatky Poříčí a Rybářské ulice.

Vznikne tam nový přechod pro chodce s ostrůvkem. „Místo pro přecházení je v této lokalitě naprosto zásadní. Lidem umožní přístup k řece. Revitalizaci jako celek schvalujeme, vznikne tak nový prostor pro trávení volného času,“ uvedl radní Brna-středu Petr Bořecký.

Silnice v Rybářské ulici se také o pruh rozšíří. Zpřístupní tak oblast, kde má v budoucnu vyrůst polyfunkční areál, o kterém již Brněnský deník rovnost informoval.

Fotbalisté Mělčan díky projektu Kopeme za fotbal vyfasovali třeba i nové dresy.
Mládež chybí, tak investují třeba do zázemí. V Mělčanech vylepšili šatny

Chystanou proměnu nábřeží, které doplní cyklostezka i prostor pro pěší, lidé vítají. „Okolí řeky je nevzhledné. Lidé tudy kvůli velkému provozu nemohou chodit,“ sdělila Brňanka Kateřina Pletková.