„Opravená byla hlavní vstupní hala, kterou projde většina návštěvníků i lékařů. Zároveň jsme zde zřídili recepci. Novinkou je také informační systém, díky němuž je pohyb po budově jednodušší a přehlednější. Zásadní změnou je bezbariérový přístup na pediatrii, který je nyní možný hlavním vestibulem. Přibyly i ambulance dětských lékařů s čekárnou přizpůsobenou pro malé pacienty Tato část oprav stála 24,7 milionu korun,“ uvedla neuvolněná zastupitelka města Brna pro oblast zdravotnictví Dagmar Seidlová.

Stávající most přes železniční trať bude čekat oprava.
Oprava mostu na Lesné v Brně: komplet uzavření, příprava na prodloužení šalin

Rekonstrukce interiérů byla navržena architektonickou kanceláří dkarchitekti, přičemž autoři brali veškeré ohledy na původní materiálové řešení, včetně hlavního vstupu. Zde mohou návštěvníci obdivovat renovovanou původní mozaiku od manželů Vašicových z roku 1975, nové skleněné obklady a také původní materiál betonového stropu. Zhotovitelem byla společnost IMOS Brno.

Práce ale nekončí. „V příštím roce bychom chtěli opravit vnitřní elektroinstalaci, na řadu by také měla přijít obnova zeleně ve vnitřních atriích a další etapa rekonstrukce středního pavilonu,“ doplnil Dan Zeman, ředitel městské příspěvkové organizace Sdružení zdravotnických zařízení II Brno, která má budovu polikliniky ve správě.

Kryobanka, kde dochází ke skladování transplantátů v podobě krvetvorných buněk. Teplota se blíží k mínus dvě stě stupňům Celsia.
VIDEO: Třicet let transplantace kostní dřeně v Brně: odběry z krve bez rizika

Výměna fasády dokončená v roce 2019 přišla na 163,8 milionu korun, Brno se podílelo částkou 113,63, Zbytek pokryla dotace a městská část. Na přeměnu lékárny bylo vynaloženo necelých pět milionů korun, rekonstrukce revmatologie stála přes dva miliony, stejná částka šla na opravu topného kanálu a odtokové kanalizace. Výměna zastaralé trafostanice stála město jeden milion korun.