Park Rokle mají dělníci dokončit do konce září. Konečnou podobu parku přitom představitelé městské části řeší už čtyři roky. „Do nedávna mohli část pozemku použít i pro zástavbu, to se nám povedlo zastavit. V parku bude místo pro veřejný gril, dva vyhlídkové body s atriem i brouzdaliště,“ řekl starosta Líšně Břetislav Štefan. Park bude mít rozlohu asi 6 000 metrů čtverečních. Náklady na poslední úpravy jsou devatenáct milionů korun.

Líšeňští se na konci července dočkají také parku v Trnkově ulici. „Opravy byly velmi citlivé, protože na místě byl až do roku 1960 hřbitov a mnoho lidí si ho pamatuje,“ řekl Štefan. V parku budou nové lavičky i dětské hřiště. Opravy budou stát necelých osm milionů korun.

Nové parky v Brně. INFOGRAFIKA.Opravit park na Novém náměstí chtějí lidé v Řečkovicích. Již podruhé návrh na jeho rekonstrukci přihlásili do projektu Dáme na vás, ve kterém lidé rozhodují o penězích z městské kasy. „Chci obnovit zašlou slávu parku a zpříjemnit místním posezení,“ uvedl autor návrhu Rudolf Čermák.

Návrhy na park Řehořova vymýšleli studenti. „Máme čtyři různé návrhy. Jsou v nich přichystaná dětská hřiště, lavičky i kavárna. Řešili také okolí parku. Návrhy projednáme s veřejností a pak vytvoříme projekt,“ řekla místostarostka Černovic Šárka Korkešová.

Už letos na jaře měly začít práce na vybudování Hapalova parku na Hádech. Má být největší v Brně. Kvůli problémům to dělníci nestihnou. „Začínáme s pročištěním parku, výsadbou nových stromů i vytvořením nových cest. Nestihli jsme to ve vegetačním období. Proto musíme počkat až do konce listopadu,“ sdělil garant projektu Michal Hořínek.

Představitelé města chtějí vybudovat park také v oblasti Planýrka nad obchodním centrem v Králově Poli. „Máme schválený investiční záměr. Stavět můžeme začít až po dořešení všech majetkoprávních vztahů,“ objasnila mluvčí magistrátu Radka Loukotová.

Zřizování a renovace parků v Brně
• V Líšni se letos dočkají dvou nových parků. První bude Rokle, kde vznikne brouzdaliště i vyhlídka. V Trnkově ulici zřídí park s dětským hřištěm.
• Práce na největším parku v Brně, Hapalově parku na Hádech, začnou se zpožděním letos v listopadu.
• Návrhy na úpravu parku Řehořova v Černovicích vymysleli studenti. Pracovat na něm dělníci začnou příští rok.