Brněnští radní se ke stavbě staví kladně, stavbu odsouhlasili jen s drobnými úpravami. „Jsme samozřejmě rádi za vytvoření nových bytů. Naší nejdůležitější připomínkou bylo zachování volného průchodu směrem na Planýrku,“ řekl náměstek primátora Martin Ander.

Průchod totiž často využívají místní, kteří chodí na vycházky. Navíc je to oblast, kterou často využívají studenti Mendelovy univerzity.

Jak bude vypadat
∙ Centrum vyroste mezi arboretem Mendelovy univerzity a třídou Generála Píky.
∙ Hotové má být v listopadu 2020.
∙ Jde o dílo architektů Aleše Buriana a Gustava Křivinky.

Budova má mít šest nadzemních podlaží a dvě podzemní. Plán počítá s tím, že pětaosmdesát procent parkovacích míst bude pod zemí, patnáct procent na přilehlých pozemcích kolem centra. Nad stavbou se bude tyčit šestnáctipatrová věž.

Budovu navrhli architekti Aleš Burian a Gustav Křivinka, kteří naplánovali například stavbu AZ Toweru. Objekt pojali jako polouzavřený blok, který je vytvořený dvěma atrii ve tvaru písmene S. V severním křídle budou kanceláře, obchody a restaurace, v jižním pak byty.

S plánem budovy je spokojené také vedení městské části. „Je to ambiciózní projekt, který přinese do Králova Pole nová místa k bydlení. Centrum se stane přínosem také po kulturní stránce,“ podotkla královopolská radní Helena Vařejková.

JIŘÍ KRÁL