V čele budoucí rady města usedne Markéta Vaňková z ODS, která získá celkem čtyři radní. Lidovci usednou do tří křesel stejně jako Piráti, na sociální demokracii zbylo jedno místo. „Smlouva je napsaná s důrazem na rozvoj města. Naším cílem je dál investovat a rozvíjet dopravní infrastrukturu i oblast zdravotnictví,“ popsal současný i budoucí náměstek primátora Petr Hladík.


Kdo přesně v nové radě města zasedne, zatím není zřejmé. „O personálních záležitostech budeme ještě jednat,“ dodala budoucí primátorka Markéta Vaňková.

Budoucí brněnská primátorka Markéta Vaňková se plánuje zaměřit na situaci s parkováním i zrychlit dopravní stavby. „Zřídíme koordinátora oprav a uzavírek. Musíme také jinak nastavit kritéria výběrových řízení. Chceme klást důraz i na kvalitu a rychlost dopravních staveb,“ přiblížila.

Koaliční smlouva slibuje také další výstavbu sportovních hal a stadionů. Složitější je však podle koaličních partnerů situace ohledně fotbalového stadionu. „Lokalitu na Ponavě musíme nejprve majetkově řešit a teprve poté podniknout další kroky,“ komentoval pravděpodobný náměstek pro zdravotnictví a školství Petr Hladík. Lidovci však mají mít na starosti i sport a tělovýchovu jako dosud.

Lidovci budou nově řešit také územní plánování. Podle Hladíka je nutné mít nový územní plán hotový do konce nadcházejícího volebního období.

Pravděpodobné složení nové Rady města Brna si přečtěte ve středečním (24.10.2018) tištěném Brněnském deníku Rovnost.