„Několik bytů vznikne jako bezbariérových. Součástí jednoho z objektů bude společenská místnost, pro setkávání a trávení volného času poslouží také společné atrium se zahradou. Zájemci už nyní mohou podávat žádosti na magistrátní bytový odbor,“ uvedl primátorčin náměstek pro bydlení Jiří Oliva.

Bytový dům se bude skládat ze dvou objektů. „V jednom bude osm menších jedno a dvoupokojových bytů, z nichž bude polovina upravitelná bezbariérově, společenská místnost a ještě jeden nebytový prostor. Druhý dům vytvoří šest dvoupokojových bytů," upřesnila Radka Loukotová z tiskového střediska magistrátu.

Vizualizace projektu.
Nová výstavba za čtvrt miliardy v Tuřanech: byty a služby pro rodiny i důchodce

Stavba nové budovy pro důchodce začala slavnostně v pondělí. Hotová má být do jedenácti měsíců od předání staveniště, tedy koncem října příštího roku.

Za poslední rok a půl ve městě přibylo přes sto dvacet nových bytů s pečovatelskou službou pro důchodce. Například v budovách ve Vojtově, na Cejlu nebo v ulici Pod Nemocnicí.

„O tyhle byty je velký zájem, proto rychle pokračujeme ve stavbě dalších a v nejbližších letech chceme dokončit řadu novostaveb se zhruba dvěma sty byty pro důchodce," sdělil Oliva. Vzniknou v Bratislavské, Vranovské, Vejrostově nebo V Aleji.