O přeměně obchodního domu nyní firma jedná s kanceláří městského architekta. „Zástupci investora nám představili své pracovní návrhy na prostorové a funkční řešení přestavby. Společně hledáme možnosti, jak nejlépe využít veřejný prostor,“ uvedla za kancelář Jana Běhalová.

Se změnou nájemců ve vyšších patrech budovy je developer spokojený. „Lidé si do nových obchodů cestu našli skutečně velmi rychle. Návštěvnost předčila naše očekávání,“ sdělil mluvčí společnosti Crestyl Ondřej Micka.

Labutí jezero se vrací do Brna.
Balet baletů je zpátky v Brně. V Janáčkově divadle odpremiérovali Labutí jezero

V nedaleké obchodní galerii Vaňkovka konkurenci nevidí. „Zaměřujeme se totiž na trochu jiný sortiment zboží, který nabídku Vaňkovky vhodně doplňuje,“ dodal Micka.

Úbytek zákazníků v souvislosti se změnou nabízeného zboží v bývalém Prioru nepozorují ani zástupci Vaňkovky. „Loni jsme naopak měli návštěvnický rekord a nárůst obratu,“ poukázal ředitel obchodního centra Jan Borůvka.

Ačkoliv proměnu obchodního domu developer s kanceláří architekta stále řeší, o prodejnu jídla v přízemí lidé nepřijdou. „Náš potravinový obchod hodláme provozovat i nadále. O kancelářích jednáme s vlastníkem budovy,“ uvedl mluvčí obchodního řetězce Tesco Václav Koukolíček. Podle něj je však možné, že se v budoucnu kanceláře přesunou na jiná místa v Brně.

Ilustrační foto.
První letošní dítě brněnského babyboxu: Kryštof měl u sebe plyšového vodníka

Úpravou okolí budovy se aktuálně zabývají také zástupci Brna-středu. Jak už Brněnský deník Rovnost dříve informoval, přilehlé plochy plánovali zkrášlit.

Změny se dotknou i tamních prodejních stánků. Momentálně se jimi zabývá stavební úřad. „U deseti z nich vede řízení o prodloužení trvání stavby. U čtyřech pak řízení o odstranění stavby nebo vypovězení nájmu,“ řekla mluvčí městské části Kateřina Dobešová.

Při proměně obchodního domu byly už dříve v plánu jeho zásadní opravy či například byty pro studenty. Brněnský architekt Jaroslav Dokoupil by budovu nechal raději zbourat. „Odstranit ji je jediná rozumná cesta. Vytváří totiž bariéru pro budoucí propojení historického centra a plánované jižní čtvrti,“ vyjádřil se už dříve Dokoupil.