Provozovatelé plováren musí často zástupce brněnských škol se zájmem o výcvik odmítat. „Týká se to všech našich zařízení pro plavce. Relaxační bazén na stadionu Lužánky bývá mimo neděle v čase od 9 do 11 hodin plně obsazený, některé dny i déle,“ potvrdila mluvčí městské firmy STAREZ – SPORT provozující v Brně řadu bazénů a koupališť Michaela Radimská.

Podle ní jsou termíny pro plavecké kurzy obsazené až do konce letošního roku. Školákům ale výcvik kazí covid a vládní nařízení. „Na naší škole je plavání součástí tělocviku. Chodí na něj žáci od prvního po šestý ročník. To je třináct tříd,“ uvedl ředitel Základní a mateřské školy v brněnské Horní ulici Martin Petržela.

Z pohodlí domova se lidé potěší pohledem na zvířata z brněnské zoo.
Best of online zábavy na jihu Moravy: knihovny, muzea i krmení v brněnské zoo

Škola má bazén vlastní, nemusí tak řešit nedostatek volných termínů na sportovištích. Přesto řada jejích žáků o část kurzu přijde. „Až se děti vrátí do školy, budeme dohánět ztráty v hlavních předmětech. Výuku plavání nahrazovat neplánujeme,“ doplnil ředitel Petržela.

Náhradu za zmeškané hodiny plavání nechystá ani ředitel Základní školy v Bednářově ulici Vlastimil Černý. „Plavecký kurz naši žáci absolvují ve třetím ročníku. Promeškané hodiny plavání nahrazovat nebudeme,“ řekl.

Budoucí podoba nábřeží Svratky v úseku mezi Riviérou a mostem u Uhelné ulice.
První brněnská náplavka: kolonáda u Svratky a nové cyklostezky. Takto má vypadat

Kromě Lužánek by mohl v budoucnu vzniknout pro sportovce i školáky nový bazén v Lázních Zábrdovice. „Na zpracování potřebné studie pracuje město Brno prostřednictvím společnosti STAREZ – SPORT. Bazén by měl být pětadvacet metrů dlouhý se šesti plaveckými dráhami,“ doplnil mluvčí brněnského magistrátu Filip Poňuchálek.