Activity Park BRNOcity bude stát 4,3 milionu korun. Otevřený má být na jaře příštího roku. Jeho součástí bude i velké pískoviště, které v městské části dosud chybělo. Využijí ho například i děti z nedaleké mateřské školy při dopoledních procházkách. Chybět nemá ani pískoviště či písková laboratoř se síty, výlevkami a malým staveništěm.

Zajímavostí je i středověká tvrz se čtyřmi věžemi, hradbami a různými schody nebo výlezy. Kromě travnatých, písčitých a dopadových ploch budou v parku trasy pro jízdu na kole i odrážedlech. 

Projekt Activity Park BRNOcity uspěl loni díky hlasování obyvatel v participativním rozpočtu. Autorkou je Klára Jirkovská. „V minulých dnech jsme dokončili například nové hřiště v Zamilovaném hájku nebo kavárnu v líšeňské Rokli a díky středečnímu rozhodnutí rady začneme s tvořením bosonožského parku,” uvedl radní města pro participaci Filip Chvátal.

Do projektu Dáme na vás se lidé se svými návrhy mohou přihlašovat už od roku 2017. „Od té doby se možnosti Brňanů zapojit se do veřejného života rozšířily,” reagovala primátorka Markéta Vaňková.

Za sedm let už lidé stihli uskutečnit osmatřicet projektů v celkové hodnotě dvaasedmdesáti milionů korun, na dalších dvaatřiceti nyní vedení města pracuje.

LUCIE BURIANOVÁ