Představitelé kohoutovické radnice řeší problémy s parkováním systémově. „V novém parkovacím domě počítáme s vybudováním dobíjecích stanic, protože v horizontu deseti let má být až padesát procent vozidel nabíjených. To přinese řadu problémů do lokalit s hustou bytovou zástavbou. Také tam plánují oddíl pro elektrokola,“ sdělil radní pro dopravu David Geryk. Dodal, že příští rok vzniknou další parkovací stání v ulicích Ulička, U Velké ceny a Bellova.

Zdobení vánočním osvětlením patří neodmyslitelně do času adventu.
OBRAZEM: Vánoční dům v Bystrci září díky pěti tisícovkám žároviček

Nová sportoviště v Kohoutovicích mají vzniknout v údolí Voříškovy ulice. „Zatím v projektu figuruje lanový park, výběh pro psy, grill point, plocha pro cvičení jógy, parkur, workout a v neposlední řadě pak další rozšíření areálu pro fotbal. Chceme k tomu vytvořit anketu, aby se lidé mohli vyjádřit, co jim tu nejvíce chybí,“ informoval kohoutovický starosta Jakub Hruška.

V tamní lokalitě lidově nazývané Na zkratce vznikne park. „V zimě poslouží dětem k sáňkování a bobování. Dále v parku počítáme s řadou stromů, lavičkami pro odpočinek, ale i vodním prvkem, který by měl vzniknout, jako odpověď na šetrné zacházení s dešťovou vodou z okolních paneláků,“ oznámil kohoutovický místostarosta pro školství Michal Velička.