Výstavbu relaxačního areálu vítá židenický starosta Aleš Mrázek. „Wellness centrum by mělo být podobné jako je bystrcký Maximus Resort. Jsem rád, že u polikliniky Viniční vznikne i krytý bazén, který umožní výuku plavání pro děti a ty už nebudou muset dojíždět na lekce do okolních bazénů,“ sdělil starosta.

Supercela nad jižní Moravou.
VIDEO: Supercela ohromila jižní Moravu, takto ji zachytili čtenáři Deníku

Soukromý investor plánuje vybudování pětadvacet metrů dlouhého bazénu se čtyřmi plaveckými dráhami. „Chceme, aby bazén splňoval parametry pro plaveckou výuku žáků mateřských a základních škol i mimoškolních aktivit dětí. Pokud bude tento režim nastaven a využíván, město každoročně poskytne na jeho provoz účelovou dotaci ve výši tří milionů korun,“ informovala brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Nový parkovací dům s nejméně 125 místy poslouží návštěvníkům bazénu, wellness centra, polikliniky Viniční i obyvatelům městské části Brno-Židenice. Je umístěn na pozemcích patřících městu Brnu. Investor nyní jedná s představiteli brněnské radnice o jejich převodu. Podmínky, kupní cena a další práva a povinnosti budou upraveny samostatnou smlouvou.