Městští radní aktuálně u společného projektu domova pro penzisty a mateřské školy vyhlásili výběrové řízení na projektanta. „Postavíme tam třiaosmdesát nových bytů tolik potřebného dostupného bydlení pro důchodce s možností pečovatelské služby. Cenu výstavby v tuto chvíli předpokládáme ve výši 189 milionů korun bez daně, ale doufám, že se ji podaří vysoutěžit podstatně levněji, jak se nám to nedávno povedlo u novostavby v Bratislavské ulici," uvedl náměstek brněnské primátorky pro bydlení Jiří Oliva.

Dalších téměř šestadvacet milionů korun mají zástupci města zaplatit za výstavbu školky. Na část nákladů plánují získat dotace. „Příští rok chceme mít stavební povolení a začít stavět, kolaudovat se má v roce 2024," doplnil Oliva.

Bližší podobu výstavby v lokalitě nastínila studie z roku 2016 zpracovaná architekty z brněnského studia P.P. Architects. Díky ní uzavřeli představitelé města se zástupci Tuřan a firmou Komfort memorandum o spolupráci. Společnost v lokalitě postaví projekt rodinného bydlení s osmasedmdesáti byty. Pro projekt získala před zhruba třemi měsíci územní rozhodnutí.

V lokalitě vyroste také pětatřicet bytů pro družstevní bydlení. U tohoto projektu vybrali aktuálně zástupci města projektanta, kterého ještě musí schválit městští radní.