VÝSTUP NA ROZHLEDNU. Už po šestačtyřicáté vyšlapou turisté na rozhlednu Babí lom. „Návštěvníci od půl jedenácté do dvou hodin získají pamětní list a kalendář turistických akcí na nový rok. Rozdáme také novoroční čtyřlístek pro plnění čtyř dobrých skutků," prozradil organizátor Luděk Leder.

PRVNÍ BOHOSLUŽBA. Poprvé v novém roce se lidé sejdou v největší brněnské katedrále na Petrově. „V neděli chystáme tři akce. V devět ráno bude bohoslužba pro rodiny s dětmi. O půl jedenácté odslouží biskup Vojtěch Cikrle pontifikální bohoslužbu," sdělila mluvčí brněnského biskupství Martina Jandlová. O půl páté odpoledne se do katedrály vypraví lidé na Novoroční koncert duchovní hudby.

KRMENÍ DIVOKÉ ZVĚŘE. Lachtana, šimpanze nebo surikaty nakrmí pečovatelé před zraky návštěvníků v brněnské zoo. „Dostanou také zajímavý výklad o zvířatech a jejich potravě," řekl Petr Vaňač ze zahrady. Otevřeno je od devíti ráno do čtyř hodin odpoledne.

NAHÁČI NA KOLECH. Odvážlivci, kterým nevadí chladné počasí, se v neděli vypraví na projížďku na kolech bez oblečení. Cyklisté se sejdou pod sochou Jošta na Moravském náměstí ve tři hodiny odpoledne. Jízda bez oblečení není podmínkou.

SVRATKA PLNÁ OTUŽILCŮ. Zimní plavci se osvěží ve Svratce v brněnské Bystrci. Nováčky čeká také křest v novoroční ledové vodě. „Tradiční si na sebe navlečeme čepice, klobouky, retroplavky, barevné brýle a podobné výstřednosti. připomínáme karnevalový průvod," popsal organizátor Michal Moravec.