Capo bastone alias bouchačka, tanečnice, striptérka alias Katrin. Lidé udávající povolání, jako vystřižená z gangsterského filmu chtějí získat hlasy voličů v říjnových komunálních volbách v Brně. Lídr hnutí Maffie.cz do kandidátní listiny Lubor Pospíchal napsal, že je capo di tutti capi. Dvojka kandidátky Jana Gzelová se na listině představila jako poradkyně alias velká ryba. Do zastupitelstva chtějí i další uskupení s neobvyklými názvy či kandidáty.

Podle Pospíchala název Maffie.cz odkazuje na domácí odboj z první světové války. „Zdál se mi zajímavý a chtěl jsem obnovit historii. Navíc byla volná i internetová doména. Jiná povolání jsme zvolili, aby byly zajímavá a upoutala pozornost,“ vysvětlil lídr. Celý název hnutí je Maffie.cz Hoď sem velké křížek pro betelné Štatl, zaslouží si to!

Ilustrační fotografie.
Volby? Do brněnského zastupitelstva chtějí Sportovci i Maffie.cz

Jako hlavní cíl udává snížení počtu úředníků. „Rádi bychom redukovali i počet městských částí,“ dodal Pospíchal, jenž v minulosti už na primátora kandidoval za Zemanovce.Zdroj: DENÍK

On i někteří další z mafiánské kandidátky chtějí uspět i ve volbách do zastupitelstva městské části Slatina. Pospíchal se do něj dostal už před čtyřmi lety se hnutím Spolu pro lepší Slatinu. Nově kandidátku pojmenoval Happy Slatina. Povolání na ní už mají kandidáti uvedená svá civilní.

Do zastupitelstva kandidují i další uskupení s netradičními názvy. Jednoho kandidáta do voleb poslala hnutí Zvířata jsou můj život i Jauner Československo 2018.

Kdo chce vládnout Brnu
∙ O místa v Brněnském zastupitelstvu bojují lidé z hnutí Maffie.cz Hoď sem velké křížek pro betelné Štatl, zaslouží si to!
∙ V zastupitelstvu chtějí své zástupce také lidé z hnutí Zvířata jsou můj život i Jauner Československo 2018.
∙ Kandidátní listinu postavili třeba také Brněnští senioři a Romská demokratická strana.

V brněnském magistrátu chtějí získat své zástupce i spolky, které se v názvu zaměřují na jednu sociální skupinu. Například lidé z Romské demokratické strany či hnutí Brněnští senioři. „Jak název napovídá, plánujeme podporovat především důchodce. Budeme se snažit získat pro Brno co největší dotace od státu,“ objasnil lídr hnutí Štefan Kandalec.

Nejstaršímu z kandidátů je sedmaosmdesát let, nejmladšímu třicet. Podle Kandalce není důchodový věk podmínkou.

Názvy stran ani počet kandidátů příliš rozhodování voličů podle politologa Michala Pinka neovlivní. „Důležitější než název jsou dlouhodobé návyky a hodnotová příbuznost. Volič ani nevnímá vnitřní nastavení pravidel, takže počet kandidátů nehraje roli,“ vysvětlil.

Ilustrační foto.
Díry v Merhautově? Nejhorší úseky opraví ještě letos

Představitele uskupení s netradičními názvy mohl ke kandidatuře přesvědčit i úspěch hnutí Žít Brno. I přes svůj recesistický přístup získalo při posledních volbách na magistrátě sedm mandátů. „Před čtyřmi lety to byla satirická reakce na to, jak Brno nezvládlo projekt City Identity,“ uvedla letošní lídryně Barbora Antonová.

Ze subjektů, které nově kandidují nevidí odborník na politický marketing Miloš Gregor žádný, který může úspěch napodobit. „Politickým otázkám se členové hnutí dlouhodobě věnovali, i když pomocí recese. Za dva měsíce nepostavíte hnutí o kterém budou mít lidé široké povědomí. Z nových mají největší šanci Slušní lidé,“ zhodnotil Gregor.

Ilustrační foto - curling
Curling v Brně? Dráhy mohou být od zimy za Lužánkami