Značku tam nechali nainstalovat zástupci městské části Brno-střed. Chtělo ji vedení školy i někteří rodiče. „U školy nastávaly velmi nebezpečné situace. Je to pěší zóna, kde ale zároveň projíždějí auta zásobující blízké obchody. Přitom tam na první stupeň chodí nejmenší děti,“ vysvětlila rozhodnutí místostarostka Jasna Flamiková.

Prohlídka Olympijského parku na brněnském výstavišti za přítomnosti předsedy ČOV Jiřího Kejvala.
Olympijský festival v Brně: start za sedm dní, nabídne cestování vlakem zdarma

Omezení se však nelíbí právě podnikatelům, kteří mají v blízkosti obchody. „Zákaz postrádá logiku. Zásobování teď bude muset jezdit zbytečně z České ulice. Navíc omezuje i lidi, kteří v ulici bydlí,“ řekl podnikatel a developer Miroslav Vymazal.

Podle něj navíc špatnou situaci nezapříčinila zásobovací auta, ale rodiče dětí. „Je to problém rodičů, kteří vozí děti autem. Zastaví na rohu, otáčí se v protisměru a vjíždí na koleje. Navíc u školy parkují i lidé jenom proto, aby se vyhnuli placeným parkovištím,“ upozornil Vymazal.

Umisťování rukopisu Gregora Johanna Mendela do speciální vitríny v Mendelově muzeu Masarykovy univerzity v Brně. Nová expozice Muzea starobrněnského opatství.
Mendelův rukopis ochrání speciální vitrína i před výbuchem granátu