Navýšení nad rámec schváleného letošního rozpočtu kraj pokryje díky příjmu ze sdílených daní. „Když jsme dostali nová čísla o výběru daní, věděli jsme, kde je využijeme. Dvě stě milionů posíláme do oprav a rekonstrukcí silnic, které by se měly využít do konce roku,“ řekl hejtman Jan Grolich.

Kraj třeba za čtyři a půl milionu opraví půl kilometru silnice v Kyjově na Hodonínsku nebo zrekonstruuje úsek z Chlumu na Blanensku k hranicím s Pardubickým krajem, což vyjde na více než čtrnáct a půl milionu korun. Za 6,2 milionu se dočká modernizace napojení z Velkých Bílovic na Břeclavsku na dálnici D2. „Povrch silnice už je v horším stavu. Opravu si zaslouží," sdělil Vladan Tetur, který místem občas projíždí.

Jedovnická ulice v Brně ještě před opravou, časem ji má překlenout nová lávka.
Nová dominanta: padesátimetrová lávka přes Jedovnickou spojí Vinohrady a Líšeň

Podle radního pro oblast dopravy Jiřího Crhy chce vedení kraje peníze směřovat také do oprav mostů. „Neinvestiční příspěvek na rekonstrukci mostů navyšujeme na celkových 27,5 milionu. Na základě aktuálních prohlídek chceme na osmnácti mostech provést obnovu jejich kvality nad rámec běžné údržby za 7,5 milionu korun,“ popsal Crha.

Přes šestašedesát milionů korun dostane jako příspěvek Správa a údržba silnic na další běžné drobné opravy.