Meteorologové varují, že Velikonoční pondělí bude zamračené a teploty budou připomínat spíše zimní období.

„V pondělí bude velká oblačnost, sem tam se objeví i sněhové přeháňky. Teplota se bude pohybovat kolem pěti stupňů, takže sníh, který napadne, hned roztaje,“ popsal počasí o svátcích Miloš Hradil z brněnské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

V nížinách přijdou přeháňky deště se sněhem. Nejnižší noční teploty budou od mínus jednoho do mínus čtyřech stupňů, nejvyšší denní tři až šest stupňů Celsia. Foukat bude čerstvý severozápadní vítr, který bude mít rychlost čtyři až osm metrů za sekundu.

Pokud nezažene sníh lidi domů, mohou si zajít na některou z velikonočních mší. Například do brněnské Katedrály svatého Petra a Pavla, kde se kromě bohoslužeb konají o Velikonocích také koncerty Velikonočního festivalu duchovní hudby.

Pro rodiny s dětmi si sváteční program připravila i brněnská zoologická zahrada. V sobotu se návštěvníci mohli zúčastnit výtvarné dílny, kde si vlastoručně zdobili kraslice. Na pondělí zoo připravila i Velikonoční soutěžní stezku pro děti. Brňané se zde také mohou podívat na mláďata ledních medvědů, kterým mrazivé počasí nevadí.