Otázky ohledně koronaviru lidem odpoví tři zaměstnanci na čísle 543 185 555. Ve všední dny budou dostupní od sedmi hodin ráno do sedmi hodin večer, o víkendu pak od půl desáté dopoledne do šesti hodin večer. „Mnozí lidé si pro informace volali přímo do laboratoří nebo na kliniky a zdravotníky často telefonáty zdržovaly od jejich náročné práce. Tomu jsme chtěli zamezit, proto vzniklo informační centrum,“ popsala náměstkyně pro ošetřovatelskou péči svatoanenské nemocnice Jana Zvěřinová.

Neurgentní dotazy zodpoví personál nemocnice na e-mailové adrese informacnicentrum@fnusa.cz. "S provozem Informačního centra se počítá i po skončení pandemie. Do budoucna by pak mohlo fungovat nejen pro telefonické informace, ale také přímo pro návštěvníky nemocnice," doplnila Lipovská.

Jak svatá Anna, tak Fakultní nemocnice Brno zaměstnancům rozdají více než půl miliardy korun mimořádných odměn za práci při jarní vlně koronaviru.

Do Bohunic poputuje 330 milionů korun pro šest tisíc zaměstnanců a z toho 4 500 zdravotníků. Svatoanenský personál čítající 3 500 zaměstnanců si pak rozdělí 217 milionů korun.