„Obchvat by odbočoval od Hostislavovy ulice, která vede kolem rybníka. Tam by nová silnice odbočila kolem pole směrem k jezdeckému klubu Eliot. Tuto silnici tak využijí lidé, kteří třeba z Bystrce pojedou na takzvanou starou dálnici a Veselku nebo opačným směrem,“ uvedl starosta Žebětína Vít Beran.

Podle něj by také na vjezdu do městské části u božích muk, kde bude obchvat začínat, měl vzniknout i kruhový objezd, který by tam zpomalil dopravu.

„Lidé sem totiž občas do obce vjíždí až osmdesátikilo­metrovou rychlostí. To by se mělo změnit,“ podotkl Vít. Dodal také, že oproti podobným obchvatům v jiných městských částech má Žebětín velkou výhodu v tom, že většina pozemků, kudy silnice povede, patří obci.

Oslovení lidé zatím velkou dopravu kolem svých domů nepozorují, ale přiznávají, že až se do nového sídliště Kamechy přistěhuje necelých čtyři tisíce lidí, tak se jistě dopravní zátěž zvýší.

„Zatím mě ale nejvíc trápí projíždějící autobusy. Ty tu jezdí každou čtvrthodinu,“ podotkla třeba Eva Kozlová, která žije v Kohoutovické u­lici.

Zda a kdy skutečně obchvat vznikne rozhodne až to, jestli se na stavbu najdou potřebné peníze. Tento týden už brněnští radní rozhodovali o tom, zda investici zařadí do závazného plánu. Bod nakonec ale stáhli.

„Na vytvoření projektu totiž zatím nebyly peníze, takže musíme počkat. Věřím ale, že radní budou opět bod schvalovat nejpozději do měsíce,“ doplnil vedoucí oddělení pozemních komunikací Odboru dopravy brněnského magistrátu Dušan Kotisa.

Na stavbě silnice by se pak měl podílet i soukromý investor, který výstavbu Kamechy staví.