Cykloobousměrky v těchto ulicích po jednáních magistrátu s policisty zůstanou. O jejich možném zrušení už Brněnský deník Rovnost informoval.

Cyklisty v pruzích ohrožovala vyjíždějící zaparkovaná auta. „Nyní jsme ale našli řešení, které bude pro všechny bezpečné a vyhovuje také policistům. Jejich potvrzení bychom měli získat do konce tohoto týdne,“ sdělil radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Například v Mlýnské ulici umožní v budoucnu cyklistům obousměrný průjezd přesun parkovacích míst. „Auta zastaví jen po jedné straně vozovky, v ulici ubudou tři parkovací místa,“ upřesnil Kratochvíl. Jiná je situace v Radnické ulici, kde se najít řešení pro zachování cykloobousměrky nepodařilo.

Proti rušení protestoval spolek Brno na kole, obousměrný průjezd pro cyklisty chtěli jeho zástupci bránit i u soudu. „Jsme rádi, že se neruší něco, co se vůbec rušit nemusí. Jednotlivé projekty jsme ale ještě neviděli, a tak je brzy na podrobné závěry,“ uvedl předseda Brno na Kole Michal Šindelář.

Bezpečnostní nedostatky v původní podobě cykloobousměrek odhalila snaha brněnského magistrátu o změnu značení kvůli rezidentnímu parkování.