Někteří se na své oblíbené pokrmy těšili natolik, že před branami areálu stáli ještě před začátkem hodů v jedenáct dopoledne. Lidé se pak seskupují do dvou front na teplé a studené jídlo. „Panuje tady dobrá nálada. Máme radost, že se můžeme sejít i v této těžké době. Vypomáháme celá rodina," zmiňuje u kouřících kotlů Petr Fiedler, který je coby rodinná výpomoc součástí týmu Řeznictví u Ivoše.

Prdelačka, ovárek se křenem, světlý nebo tmavý prejt se zeleným. Na výběr z teplé nabídky mají lidé víc než dost. Jedna objednávka od zákazníka tak střídá druhou. Obsluhující řezníci a jejich pomocníci se rozhodně nenudí a pořád mají co dělat, aby příchozí maximálně uspokojili.

Vedle mezitím malý kluk v bundě s dinosaury věnuje svou pozornost něčemu zcela jinému, než jsou čerstvé a vonící zabíjačkové dobroty. Soustředěně nejdřív vybarvuje a pak vystříhává masku kocoura. Poté, co si své dílo nasazuje na obličej, s neskrývanou radostí si poskočí a rozbíhá se po dvoře. „Tady je nějaký kocour, ale já ho neznám. Aha, to seš ty," hraje pak se synem hru jeho otec.

Ilustrační foto.
Spor o dopravní hřiště v Černovicích: Raději obchodní centrum, navrhují místní

Zájem návštěvníků nesnižuje ani ne zrovna přívětivé počasí. Mrholí a teplota se pohybuje jen několik stupňů nad nulou. Pořádající dobrovolní hasiči si čtvrtý ročník už tradiční akce rozhodně pochvalují. „Za první hodinu přišly asi dvě stovky lidí," zmiňuje jejich starostka Jana Juříková.

Z nabízených dobrot jdou některé tak moc na dračku, že ani ne za dvě hodinu už nejsou. Kromě prdelačky mizí rychle škvarky nebo klobásy. Později příchozím to ale nemusí vadit, protože na výběr mají i nadále třeba z jitrnic, tlačenky nebo jelítek.