Obdivují při ní historické krasavce, kteří za dlouhá léta ve službě svezli po kolejích nebo silnici miliony cestujících. Na přistavení k odjezdové zastávce čeká zrovna vůz Caroline poháněná párou. Dnes už raritní kousek, jenž se z brněnských ulic vytratil postupně po elektrifikaci tratí. „Později parní tramvaj sloužila i vojákům," doplňuje Alan Butschek oblečený do uniformy průvodčího z třicátých let minulého století.

Tornádo srovnalo část obce Hrušky doslova se zemí. Lidé v sobotu dopoledne neúnavně pracovali a pomáhali jeden druhému.
Zranění při likvidaci škod: muž spadl z výšky, dobrovolníci padali vedrem

Nedočkavá cestující už se ho mezitím ptá, kde si koupí lístek na speciální jízdu. Spousta zvědavců si parní stroj nadšeně fotí. Případně posílají před fotoaparát své děti, kterým fotografii pořizují na památku. „Dívej se na mě. A teď úsměv," udává pokyny synovi otec v tmavé košili.

Záhy se Caroline konečně rozjíždí k zastávce, odkud cestující vezme na svou poslední sobotní jízdu. Děti se div nerozbíhají, přece jen sedadel není nekonečné množství. A rychle se plní. Až někteří lidé odchází zklamaně s nepořízenou.

Při rozjezdu vypouští do vzduchu spoustu kouře, nikomu z přítomných to ale nijak nevadí. Aspoň mají zpestření, které běžně jindy jen tak nezažijí.