V porovnání s předešlými ročníky se podle nich nabídka rozšířila. „Rok od roku je akce lepší. Poprvé tady nebyly skoro žádné stánky, navíc jsme stály dlouhé fronty. Letos je tady i víc atrakcí pro děti,” popsala svůj dojem Táňa Švecová.

Dotázaní rodiče se shodují, že akci navštěvují především kvůli svým ratolestem. „Událost navštěvujeme už třetím rokem, hlavně kvůli dětem, které to baví,” řekla Markéta Hiemerová. Okolo šesté hodiny večerní všichni příchozí zpoza bezpečnostní pásky přihlíželi zapálení ohně, na který dohlížela skupinka hasičů.

Podobně jako v Židenicích slavili v podvečer filipojakubské noci pálení čarodějnic také na dalších místech v Brně, třeba v Chrlicích, Králově Poli nebo na Slovanském náměstí.

Poslední dubnový večer byl podle jihomoravských hasičů klidný. „Letošní lidové veselice se obešly bez zásahu," sdělil v úterý ráno mluvčí hasičů Petr Příkaský.

Rytíř na Moravském náměstí bude mít po dobu festivalu Serial Killer nový štít. Stejně jako sochu Jošta i další místa konání seriálového festivalu označili organizátoři červenými balónky. Usnadňují orientaci.
Centrum Brna zdobí červené balonky. Značí místa festivalu Serial Killer