Poslední ze tří etap opravy budov přinesla změnu především pro divadelníky. Sboristé, orchestr i tanečníci zkouší v nově zrekonstruovaných prostorách, kamiony s kulisami a vybavením najíždějí novým vjezdem. „Z technického hlediska je tedy nejlépe vybavenou operní a baletní scénou u nás,“ zhodnotil náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný.

Lidé, kteří tam zamíří na představení, potěší i nová večerní pokladna, která bude fungovat od pátečního večera. „Návštěvníci ji najdou v přízemí budovy ze strany od Rooseveltovy ulice. Dostanou se tam i z podzemních garáží. Vedle vstupenek nakoupí i upomínkové předměty,“ popsal vedoucí zákaznického centra brněnského národního divadla Martin Koplík.

Mimo dobu divadelních představení se ale v budoucnu kolemjdoucí večer k budově možná nepřiblíží tak snadno, jako dosud. Zvídavé pohledy od oken oddělí mříž. Vedení města i divadla tak reaguje na vandalismus v okolí budovy. „Zřejmě nezbývá jiná cesta, než prostor na noc znepřístupnit. Zvažujeme instalaci zábrany či mříže v souladu s návrhem architekta,“ ředitel divadla Martin Glaser.