Poslední ze tří etap opravy budov přinesla změnu především pro divadelníky. Sboristé, orchestr i tanečníci zkouší v nově zrekonstruovaných prostorách, kamiony s kulisami a vybavením najíždějí novým vjezdem. „Z technického hlediska je tedy nejlépe vybavenou operní a baletní scénou u nás,“ zhodnotil náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný.

Hrad Špilberk se oděl do červené. Při výročí 120 let Vysokého učení technického.
Špilberk se zbarvil do červena. Na počest brněnské techniky

Lidé, kteří tam zamíří na představení, potěší i nová večerní pokladna, která bude fungovat od pátečního večera. „Návštěvníci ji najdou v přízemí budovy ze strany od Rooseveltovy ulice. Dostanou se tam i z podzemních garáží. Vedle vstupenek nakoupí i upomínkové předměty,“ popsal vedoucí zákaznického centra brněnského národního divadla Martin Koplík.

Mimo dobu divadelních představení se ale v budoucnu kolemjdoucí večer k budově možná nepřiblíží tak snadno, jako dosud. Zvídavé pohledy od oken oddělí mříž. Vedení města i divadla tak reaguje na vandalismus v okolí budovy. „Zřejmě nezbývá jiná cesta, než prostor na noc znepřístupnit. Zvažujeme instalaci zábrany či mříže v souladu s návrhem architekta,“ ředitel divadla Martin Glaser.

Ilustrační foto.
Lékaři využívají unikátní metodu. Přístroj zaskočí za srdce