Akci svolala skupina Společně pro Brno, která je propojená s Milionem chvilek pro demokracii. Na demonstraci vystoupil bývalý senátor a pedagog Zdeněk Papoušek. „Prezident dobře ví, jak je lidský mozek ochotný uvěřit dezinformacím a lžím, proto je šíří. Prezident těmto lžím ochotně žehná. Rozvrací autoritu demokratických institucí, obklopen hradní bandou podobně smýšlejících figur obrací kormidlo směrem na východ k režimu, kterému žádná zhovadilost není cizí," pronesl Papoušek.

Vystoupil také režisér Břetislav Rychlík. „Zápas o Českou televizi, který proběhl před dvaceti lety se nakonec nepodařilo vyhrát. Najednou jsou u moci populistická hnutí, která se snaží televizi ovládnout. V tuto chvíli je rada České televize ovládaná lidmi, jejichž jediné místo by mělo být v psychiatrické léčebně," pronesl Rychlík k tleskajícím lidem.

Demonstranti dodržovali hygienická opatření, na dlažbě náměstí byly nakresleny křídou značky určující jejich rozestupy a téměř všichni měli nasazeny respirátory. Na akci dohlížel Antikonfliktní tým Policie České republiky a kriminalisté v civilu, ale nemuseli řešit žádný incident.