Návštěvníky čekala přehlídka historických hasičských vozů, vojenských aut i starých autobusů. „Zaujala mě rozsáhlá výstava hasičských aut a autobus Karosa T 500 HB. Zbytek jsem viděl už při minulé návštěvě,“ zmínil Tomáš Loew, který dojel na akci z Mladé Boleslavi. Vozidlo, které upoutalo jeho pozornost, nese přezdívku horský autobus, má tři nápravy a vyrobili ho v padesátých letech minulého století.

Počátky automobilové dopravy v českých zemích připomnělo také stanoviště věnované četníkům. Zájemci mohli vidět jejich vůz i repliku mobilního stanoviště, ze kterého řídili dopravu. „Silniční kontrolní hlídky od třicátých let dohlížely na dopravu ve velkých městech. Tehdejší provoz byl mnohem menší a lidé měli více respektu k uniformám coby symbolu státní moci,“ uvedl za brněnský klub policejní historie Roman Řezníček.

Koho nezaujala projížďka historickým autobusem nebo ukázka zásahu hasičů, ten se mohl na vlastní prsty seznámit se zbraněmi prvorepublikových vojáků, kteří v areálu muzea rozbili tábor. „Máme polní ležení, kde lidé vidí výstroj a výzbroj vojáků z třicátých let. Na trojnožce tady stojí momentálně v protileteckém postavení těžký kulomet, což je zábava především pro tatínky,“ řekl nadšenec do vojenské historie Jakub Vlosinský.

Všechny předváděné zbraně jsou původní, ale upravené tak, aby si jimi návštěvníci navzájem neublížili. Výstava techniky se do depozitáře vrátila opět po roce a trvala celý víkend.