„Práce na stavbě druhé etapy Velkého městského okruhu Žabovřeská svižně pokračují. Stále zajišťujeme skalní svah, provádíme pilotáž pod základovými pasy pro přesypanou část tunelu a intenzivně budujeme provizorní silnici na Kamenomlýnský most. Ta bude v provozu už od 1. dubna," informovala mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková.

Skupina mladíků loni v říjnu na Moravském náměstí v Brně surově zbila jedenadvacetiletého mladíka, který se zastal jiného napadeného muže.
Brutální útok v Brně: muž se zastal napadeného, tak ho zmlátili

Základ dočasné silnice vedoucí podél stávající v Žabovřeské mají hotový. Stavbaři nově zbudují křižovatku řízenou semafory na protnutí ulic Veslařská a Kamenomlýnský most, kam bude provizorní vozovka ústit.

Přesný počet potřebných odstřelů zatím není jasný. „Ačkoliv samotný odstřel trvá jen několik vteřin, před jeho provedením je nutné odklonit dopravu a vyklidit komunikaci i část Wilsonova lesa. Následně ještě musíme vše z hlediska bezpečnosti znovu zkontrolovat. Celý proces tedy zabere zhruba hodinu, po kterou bude nutné vždy odklonit dopravu,“ přiblížil už ředitel brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic David Fiala.

Nikdy nedokončená železniční poliklinika na Štýřickém nábřeží v Brně.
30 let bez využití a teď půjde k zemi: zpustlou polikliniku nahradí nový park

Odstřely budou vždy v pevně stanovených časech. „Aby trhací práce mohly pokračovat podle harmonogramu a časy dopravních omezení se zbytečně neprodlužovaly, chci obyvatele i řidiče požádat o součinnost,“ sdělila nedávno brněnská primátorka Markéta Vaňková.