Zaparkuje trochu víc aut, ostatní v ulici se ale mnohem hůře vyhnou. Tak lidé z Bystrce kritizují změny dopravního značení v tamní Teyschlově ulici. Nespokojenost řada z nich dává najevo nejen na sociálních sítích. Podle představitelů městské části ovšem opatření pomohla situaci s parkováním.

Dělníci před měsícem vyznačili po obou stranách ulice prostor pro parkování. Podle místních na úkor plynulosti provozu. „Rozhodně to situaci nepomohlo. Nechápu, proč tu za takových podmínek zachovali provoz v obou směrech. Nevím, co budu dělat, až se v nejužších místech potkám třeba s hasiči, kteří budou spěchat někomu na pomoc,“ řekla Pavlína Hrbatová.

Ilustrační foto.
Řidič v Líšni narazil do betonového sloupku, na místě zemřel

Podle starosty městské části Tomáše Kratochvíla je značení nutným kompromisem. „V Bystrci chybí několik tisíc parkovacích míst. Úprava Teyschlovy je první krok řešení tohoto problému. Za cenu menšího omezení jsme chtěli místním vytvořit několik nových parkovacích míst, aby nemuseli parkovat na místech, která pro to nejsou vyhrazená,“ uvedl. Dodal, že nové značení zlegalizovalo parkování v těch místech, kde svá auta místní už v minulosti odstavovali.

Značení si pochvalují městští policisté. „Situace s parkováním je na řadě míst v Bystrci složitá a Teyschlova ulice mezi ně patří. Změnu dopravního značení tady vítáme. Navýšení počtu parkovacích míst se už odrazilo i ve snížení počtu přestupků,“ komentoval mluvčí strážníků Pavel Šoba.

Souhlasí s ním i starosta Kratochvíl. „Řidiči, kteří zde dřív parkovali, za to často dostávali pokuty. Teď už se toho bát nemusí,“ řekl.

Problematické parkování na Bakalově nábřeží v Brně.
Ve vnitrobloku na Bakalově nábřeží zlegalizují přes 70 parkovacích míst

V budoucnu nedostatek parkovacích míst v městské části mají zmírnit parkovací domy. „V současnosti řešíme problém se zaplacením stavby. V plánu máme vybudování dvou parkovacích domů v Teyschlově a Černého. Budeme ale potřebovat příspěvek na stavbu od Brna. Zvažujeme žádost o dotaci,“ nastínil Kratochvíl.