Jeho autorkou je Brňanka Petra F. Rédová, která údajně dříve pracovala jako zdravotní sestra v brněnské fakultní nemocnici. Ve skutečnosti se věnuje alternativní medicíně, ezoterice a provozuje internetový obchod s kosmetikou. Na svém facebookovém profilu dlouhodobě vystupuje proti očkování. Po setkání s odborníky tvrdí, že vakcinace lidem způsobuje různé potíže, ničí jim krev či imunitu. „Porovnávané krevní vzorky pod mikroskopem ukázaly, jak vypadá krev zdravého neočkovaného člověka a krev očkovaného. Prokázalo se to, co už se všude vědělo. Bylo vidět, že mladí měli horší krev než starší lidé,“ tvrdí Rédová.

Předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek její vyjádření označil za nesmysl. Podle něj by lidé takovýmto informacím neměli věřit. "Každý takovýto blud se těžko vyvrací. Její tvrzení není vědecky podložené. Pokud někdo něco tvdí, měl by to také dokázat a tyto seriózní zjištění publikovat v odborném časopise," podotkl Chlíbek.

Brněnské Medlánky.
Znovuupravená verze nového územního plánu Brna: padesátka zásadních změn

Pracovníci nemocnice se na Facebooku vyjádřili ke spekulacím ohledně zaměstnání autorky videa. „Tato paní není a nikdy nebyla v pracovně právním poměru s naší nemocnicí, nereprezentuje jakékoliv stanovisko nebo svědectví, postoje ani názory naší nemocnice. Jako zdravotnické zařízení se od jejího prohlášení a informací v takovém videu distancujeme,“ sdělila mluvčí brněnské fakultní nemocnice Veronika Plachá.

Autorka videa na svém Facebooku tvrdí, že v nemocnice dříve opravdu pracovala. "Mluvčí nemocnice nemluví pravdu. Ještě, že mám index. V této nemocnici jsem pracovala, ikdyž je to dávno," napsala Rédová.