„Do dvou až tří týdnů chceme mít naočkované všechny zájemce z domovů důchodců," řekl ve čtvrtek po jednání krizového štábu hejtman Jan Grolich.

Od příštího týdne se má podle něj do očkování v domovech důchodců zapojit pět mobilních týmů. Kromě fakultních nemocnic také z Břeclavi, Kyjova a ze Znojma. „Narážíme jen na jeden limit, a to počet vakcín," sdělil Grolich.

Představitelé kraje se také rozhodli pro změnu krajského koordinátora pro očkování. Šéfa kliniky infekčních chorob Fakultní nemocnice Brno Petra Husu střídá Lukáš Homola. Podle hejtmana Grolicha je tato funkce ryze manažerská. „Profesor Husa zůstane odborným garantem pro vakcinaci," oznámil Grolich.

Ilustrační foto.
VIDEO: Už mu modraly rty. Opilý muž málem umrzl ve sněhu u lesíka v Brně

S očkováním začali tento týden pomáhat Jihomoravskému kraji také tři manažeři z Jihomoravského inovačního centra.

Nový koordinátor Homola uvedl, že jeho funkce bude čistě logistická a jeho úkolem je dostat vakcíny na místo, kde jsou potřeba. „Očkování pro veřejnost by mělo začít na brněnském výstavišti ve středu," zmínil.

Grolich také prohlásil, že pokud zůstanou na konci dne nějaké vakcíny nevyočkované, dostanou je lidé starší pětašedesáti let s chronickými problémy. „Než aby se vakcíny vylily do záchodu, využijeme je," uvedl.

Od pátku se mohou začít registrovat na očkování v kraji důchodci starší osmdesáti let. „Lidé se budou řádově čtrnáct dní jen registrovat. „Nemocnice začnou očkovat nejspíše až od prvního února," doplnil Grolich.