Komplex bazénů má společný vstupní prostor, pokladny a šatny. Díky propojeným prostorám můžou lidé přecházet z jednoho pavilonu do druhého. Oba bazény, padesátimetrový i pětadvacetimetrový, mají osm drah. Menší šestnáctimetrový bazén bude sloužit především dětem pro výuku plavání.

„Zájemci z řad veřejnosti se nemusí bát, že by bazény obsadily jen kluby a organizace. Minimálně tři dráhy v padesátimetrovém nebo čtyři dráhy v pětadvacetimetrovém bazénu by měly být vždy k dispozici,“ zdůraznil radní pro oblast sportu Tomáš Aberl.

Polární záři pozorovali mimořádně obyvatelé jižní Moravy. Fotografii autor pořídil na Brněnské přehradě.
Polární záře nad Brnem. Podívejte se, jak nádherně vypadalo noční nebe

Standardní cena za hodinu a půl plavání mezi šestou a čtrnáctou hodinou a následně mezi osmou a půl desátou hodinou večerní je sto šedesát korun. Odpolední vstupné je o dvacetikorunu dražší. Děti do čtrnácti let včetně, důchodci a lidé se zdravotním postižením budou mít zvýhodněné vstupné.

K dispozici budou i skupinové slevy, například rodinné vstupné pro dva dospělé a až tři děti vyjde na 445 korun za hodinu a půl. Na vstupné s čipovými hodinkami je dvacetiprocentní sleva. Lidé zde uplatní také kartu Multisport.

Řemeslníci opravili i strop, osvětlení a skokanskou věž

Oba největší bazény nyní splňují parametry pro konání mezinárodních soutěží. „Nový pětadvacetimetrový bazén může sloužit jako rozplavbový pro závody v padesátce,“ připomněla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Kromě samotné výstavby proběhla i revitalizace okolí. Zrekonstruováno bylo parkoviště, kde přibylo téměř osmdesát míst, pochozí lávka, schodiště a přístupové plochy, které jsou bezbariérové. Lepší přístupnost sportoviště zajišťuje nový chodník od Bobycentra.

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková

Celková cena výstavby nové haly a rekonstrukce padesátimetrového bazénu činila 444 milionů korun. Z toho sedmadevadesát milionů pokryly dvě dotace z Národní sportovní agentury. V padesátimetrovém bazénu opravili řemeslníci strop a osvětlení, skokanskou věž a bazénovou vanu.

Plavání v novém lužáneckém komplexu mohou Brňané vyzkoušet také při příležitosti Dnů sportovišť. V areálu budou sedmnáctého listopadu a vstup do bazénových částí bude v ten den pro návštěvníky zcela zdarma. Vodní hladinu zaplní i paddleboardy a další vodní atrakce.

Nový pětadvacetimetrový bazén

· osm drah o šířce 2,5 m

· rozměry: 25 x 21 m

· hloubka: 1,2–1,6 m

· kapacita tribuny pro diváky: 200 osob

Otevírací doba komplexu

50m bazén po–pá 6.00–22.00, víkend 8.00–22.00

25m bazén denně 8.00–20.00