Zákaz odbočování vlevo platí v místě již dlouhá léta. Podle radního pro dopravu Brna-středu Jana Mandáta je jeho znovuzavedení zásadním tématem. „Doleva se nedá odbočit ani na křižovatce Cejlu s Kolištěm, ani na křížení Křenové. Pokud si na to řidiči nevzpomenou včas, prodlouží si průjezd o dlouhé minuty,“ krčil rameny Mandát.

Záměrem je zjednodušení průjezdu kolem brněnského hlavního nádraží. Právě přednádražní prostor čeká v budoucnu úprava, jež znemožní levé odbočení z Křenové ulice k Letmu a Masarykově ulici směrem na Nové sady. „Výrazně tak omezíme průjezd vozidel s tím, že pro dopravní obsluhu, hromadnou dopravu a cyklisty bude vjezd i nadále povolený. Celý řešený prostor bude navíc v zóně třicet,“ uvedla brněnská primátorka Markéta Vaňková.

Aby zamezila dopravním komplikacím kolem nádraží, snaží se radnice Brna-středu o co nejrychlejší obnovu levého odbočení z Křenové ulice na Dornych. „Neumím si představit, co by se dělo, kdyby řidiči nemohli směrem k Dornychu odbočit z Křenové a zároveň ani na Nové sady z Nádražní. Čím dřív se odbočování doleva povolí, tím lépe,“ apeloval Mandát. Celý proces však podle jeho slov může trvat až několik měsíců.

Původní návrh osmdesátimetrové budovy v okolí Lužánek.
Ani poloviční mrakodrap nechceme, bouří se obyvatelé Lidické ulice v Brně

Městský radní pro dopravu Petr Kratochvíl Deníku Rovnost potvrdil, že o povolení odbočování doleva v místě přemýšlí. Město však nejdříve potřebuje získat data z průzkumu dopravní vytíženosti v křížení. Teprve pak se ukáže, zda by byl krok vůbec bezpečný. „Zatím tedy nelze s jistotou nic říct, ale uvažujeme o tom. Uvidíme, jak dopadne studie,“ sdělil Kratochvíl.

Stejný nápad se před lety pokoušel prosadit i současný židenický místostarosta Petr Kunc. Záměr zdůvodnil výrazným zklidněním dopravy v Benešově a Nádražní ulici u hlavního nádraží. „Prostor je pro chodce nejnebezpečnějším místem v Brně. Je zbytečné hnát do přednádraží auta, když řidiči mohou využít ulici Dornych,“ vysvětlil tehdy Kunc. Dodal, že je nutné vyřešit případné nastavení preference vozidel brněnské hromadné dopravy při průjezdu křižovatkou.

Odbočování vlevo z Křenové ulice na Dornych

Řidiči v tomto směru již léta neprojedou.

Brno-střed nyní oživilo myšlenku znovuzavedení.

Město chce počkat na výsledky studie, která ukáže, zda by byl krok vůbec bezpečný.

Levé odbočení má odlehčit vytížené dopravě kolem hlavního nádraží.