Z 2600 zaměstnanců dopravního podniku se doposud nechalo naočkovat 1776. „Všem, kteří pracují na hlavní pracovní poměr a nechali se naočkovat nebo očkování stihnou podstoupit do konce tohoto roku, chceme vyplatit mimořádnou odměnu. Je to poděkování za snahu chránit své zdraví a zdraví svých kolegů. Onemocnění Covid-19 mělo pro některé naše zaměstnance vážné zdravotní důsledky, nebereme jej na lehkou váhu,“ uvedl generální ředitel podniku Miloš Havránek.

Aktivitu dopravního podniku oceňuje i brněnská primátorka Markéta Vaňková. „Díky zodpovědnému přístupu pracovníků podniku zůstal během pandemie zachovaný provoz celého systému městské hromadné dopravy v Brně a jsem ráda, že ochranu sebe a svých kolegů neberou dopraváci na lehkou váhu ani nyní,“ řekla.

Ilustrační snímek.
Nehoda tří nákladních aut uzavřela D2 ve směru na Brno, přistával tam vrtulník

Zaměstnanci odměnu získají ve formě poukázek. Vyzvednout si je mohou až do 15. ledna na výdejním místě v Pisárkách.

Ve spolupráci se společností Podané ruce navíc zástupci dopravního podniku připravili přímo v areálu vozovny Pisárky dva termíny, během kterých se zaměstnanci mohli přijít naočkovat bez objednání. Tuto možnost využilo celkem pětačtyřicet lidí.

Dopravce myslí i na cestující. Součástí očisty vozů po příjezdu do vozovny je stále kromě vysátí a umytí interiéru vozu i dezinfekce a kontrola kvality úklidu pomocí speciálního přístroje.