Vysázené stromy zdobí místo už od začátku listopadu. Slavnostní výkop provedl líšeňský starosta Břetislav Štefan. „V současné době připravujeme projekty výsadby. Odborníci vybírají vhodné dřeviny a místo. Jsme tak dobře připraveni na spolupráci všech, kteří chtějí pomáhat tam, kde působí,“ zhodnotil Štefan.

Nový park je určený všem. Nejde ale jen o prostor, kde lze trávit volný čas, díky zeleni pomůže ke zkvalitnění ovzduší, ochlazení prostoru v horkých letních dnech, ke zvlhčení vzduchu a ke snížení prašnosti. Vzrostlé stromy rovněž za několik let vytvoří přirozenou protihlukovou bariéru.

Průvod napoleonských vojáků prošel podvečerním centrem Brna za zvuků píšťal a bubnů. Letošní trasa byla jiná kvůli stavění vánočního stromu na náměstí Svobody.
Průvod vojáků v centru Brna: Napoleon převzal klíč od primátorky. Podívejte se

Jednadvaceti dvanáctiletými sazenicemi habrů obecných přispěla k výsadbě také brněnská firma CTP zabývající se revitalizací brownfieldů. „Jsme rádi, že můžeme přispět ke zvelebení části města, která se již dnes může pyšnit množstvím zeleně a kde se lidem žije dobře. K tomu neodmyslitelně patří i životní prostředí, na jehož zlepšení stále pracujeme,“ uvedl Business Developer firmy CTP Pavel Blažek.