Do Kaštanové ulice v Brněnských Ivanovicích to totiž měla odtahová auta daleko a tak stihla odvézt z centra jen pár aut denně. Nyní však mají nové odtahové parkoviště v Hybešově ulici, pár minut od centra města. A denně díky tomu odtáhnou dvakrát víc aut než před půl rokem.

„Situace v centru už byla neúnosná. V některých ulicích se zdá, že tam značky zákaz zastavení a stání pro řidiče neplatí. Už ale beztrestně v centru stát nebudou, městská policie se bude na tato problémová místa více zaměřovat,“ uvedl náměstek brněnského primátora Ladislav Macek.

Problém je v centru například ve Veselé ulici. „Teď tam téměř každý den stojí strážníci a auta proto do zákazu nezajíždí. Jakmile si ale strážník odskočí vyřešit nějaký přestupek nebo na oběd, okamžitě řidiči odbočují doprava a Veselá je plná aut,“ dodal Macek.

Dosud odtahovali strážníci auta až na odstavné parkoviště v Brněnských Ivanovicích. Nyní jejich úkol převzaly Brněnské komunikace a nové parkoviště Malá Amerika vybudovaly místo bývalé tržnice v Hybešově ulici. A strážníci jim s odtahem už jen pomáhají. „Díky tomu jsme u špatně zaparkovaného nebo zavazejícího auta rychleji. V prosinci jsme tak zvládli odtáhnout 285 aut, v lednu zatím 322 a počty se stále zvyšují,“ uvedl správní ředitel Brněnských komunikací Roman Nekula.

V únoru odkoupí firma od brněnských strážníků další, v pořadí už čtvrté, odtahové auto. A čeká, že zvládne za den potrestat ještě víc hříšníků.

Nové odtahové parkoviště je výhodné i pro řidiče, kterým auto odtáhnou. „Většina případů je totiž z centra města a tak to mají hříšníci k odtaženému autu kousek. Stojí totiž jedinou zastávku tramvají od hlavního nádraží,“ uvedl vedoucí dopravního odboru brněnského magistrátu Vladimír Bielko.