Informace o údajném plýtvání postupně Kunc podává na facebookových stránkách židenické TOP 09, které je členem. Příští týden, kdy chce zveřejnit další data, plánuje vše ohlásit policii. „Za přestavbu bytu v Zábrdovické ulici zaplatila městská část 527 tisíc korun. Kromě předražení mě také zaráží nekvalitní řemeslné provedení," uvedl místostarosta Kunc.

Podle něj nejde o jediný případ v bytové oblasti. „Zatím jsem prošel smlouvy šesti bytů. Dělnické práce a nákup vyšly často až desetkrát dráže než pořizovací cena," řekl místostarosta.
Zmínil také smlouvu na nákup lavičky, jejíž cena byla padesát tisíc korun. „Pořizovací je ale pětkrát nižší," uvedl.

Podle něj jde škoda do řádů statisíců. Částky na smlouvách se pohybují do padesáti tisíc korun a radnice měla vždy oslovit tři konkrétní firmy. „U takto nízkých částek záleží na pravidlech radnice, jestli vypíše výběrové řízení, nebo konkrétní firmy osloví. Časté je rozepsání jednotlivých položek na samostatné smlouvy. Celková částka na opravu je třeba statisícová, ale rozdělení zajistí menší kontrolu," vysvětlil jeden z triků právník Transparency International Petr Leyer.

Dvojice bývalých místostarostů se brání, že za jejich působení bylo vše v pořádku a místostarosta chce odvrátit pozornost od vlastních problémů. „Kunc byl člen bytové komise od roku 2006 a na všechny investice do bytů dohlížel už dříve. Až nyní, kdy ho vyšetřuje inspekce kvůli šikaně, zveřejňuje zkreslené informace, které mě mají poškodit," sdělil exmístostarosta Svitavský.

Dodal, že i nákup laviček, u kterých Kunc poukazuje na předražení, zahrnoval peníze na odstranění starých laviček, nové lavičky nebo jejich usazení.

Také další bývalý místostarosta Jiří Nesiba se bránil nařčení ze zadávání špatných zakázek. Upozornil, že konkrétní zveřejněné opravy dělníci udělali až za nového vedení radnice. „Je to fabulace. U zveřejněných fotek není uvedené datum. Mám informace, že policisté už prošetřují kroky současného vedení radnice. Do kontrolního výboru se nám dostaly materiály, kde byla ztráta milion korun," bránil se.