Vedení olympijského výboru hodnotí brněnský festival jako úspěšný. „Olympijský festival budeme za dva roky pořádat určitě. Kde, zatím není jasné. Brno je ale jeden z hlavních kandidátů,“ informovala manažerka komunikace festivalu Martina Kučerová.

Záleží podle ní i na dohodě s představiteli Brna a Jihomoravského kraje. Nápad se líbí například brněnskému radnímu pro školství a tělovýchovu Jaroslavu Suchému. „Nyní je předčasné cokoli předjímat, protože o dalším festivalu rozhodne nová politická reprezentace. Pokud ve vedení města budu, myšlenku podpořím,“ sdělil.

Brněnské výstaviště 
se v neděli po sedmnácti dnech rozloučilo s Olympijským festivalem. Na třicet sportovišť celkem zavítalo přes 157 tisíc návštěvníků.
Olympijský festival: nejvíc zaujal curling a Raškovky. Čepic se prodalo 6 tisíc

Další olympijský festival by ocenili také někteří letošní návštěvníci. „Určitě budu rád, když se v Brně za dva roky uskuteční další. Jelikož se koná letní olympiáda, bude alespoň tepleji,“ zavtipkoval student Vojtěch Smutný.

Vedení kraje o pořádání dalšího festivalu zatím neuvažuje. „Akce byla úspěšná, ale zatím jsme ji nehodnotili, ani neřešili její případné opakování,“ uvedla krajská mluvčí Monika Brindzáková.

Sportoviště na brněnském výstavišti navštívilo v době olympiády více než sto padesát tisíc lidí. „Jihomoravané ukázali, že o projekt mají zájem. Překvapilo nás množství základních a mateřských škol, které festival navštívily,“ zhodnotila Kučerová.

Jednání zastupitelstva města Brna. Politici jednají o svém stanovisku k poloze hlavního brněnského nádraží.
Zastupitelé schválili nádraží u řeky. S podmínkou stavby podzemní dráhy