Až do konce června bude částečně uzavřená Bauerova v úseku mezi ulicemi Křížkovského a Poříčí. „Řidiči neprojedou jedním jízdním pruhem podél řeky. Polovina silnice podél břehu zůstane zavřená také na Poříčí v úseku mezi Bauerovou a Vídeňskou. Doprava povede v polovině u zástavby, v každém směru bude fungovat jeden jízdní pruh," nastínila Anna Dudková z tiskového oddělení brněnského magistrátu.

Omezení kvůli stavbě protipovodňových opatření na řece Svratce v blízkosti brněnské ulice Poříčí.Omezení kvůli stavbě protipovodňových opatření na řece Svratce v blízkosti brněnské ulice Poříčí.Zdroj: Kopeme za Brno

Jeden jízdní pruh bude uzavřený do 12. června u řeky na Poříčí mezi Vídeňskou a Renneskou třídou a jeden jízdní pruh u Winning Group Areny, jak se nyní jmenuje hala Rondo, v úseku mezi Novými sady a Náplavkou. „Na toto omezení pak 13. června naváže uzavírka poloviny silnice na Poříčí v úseku mezi Vídeňskou – Renneskou třídou," nastínila Dudková.

Budoucí podoba nábřeží Svratky v úseku mezi Riviérou a mostem u Uhelné ulice.
První náplavka v Brně: začíná proměna nábřeží Svratky, takto má jednou vypadat

Doprava povede v polovině ulice u zástavby. Provoz zůstane v obou směrech vždy v jednom pruhu. Toto omezení bude platit do konce června.

Na uzavírky si musí dát pozor rovněž cyklisté. Od pondělí do konce června zůstane zcela uzavřené Táborského nábřeží a Štýřické nábřeží včetně cyklistické stezky v úseku mezi Štýřickým nábřeží a Kamennou ulicí. „Abychom zajistili průchod chodců na Holandskou, vznikne provizorní chodník," informovala Dudková. Pro řidiče také bude uzavřený jeden jízdní pruh u středu silnice v Heršpické ulici pro odbočení do Poříčí vlevo.

Uzavřený zůstane až do konce června také přechod pro chodce z Vídeňské na Křížovou vpravo a z Nových sadů na Renneskou třídu vpravo.