Řidiči při zhruba hodinovém omezení využijí objízdnou trasu přes Veslařskou ulici. „Směrem od Bystrce a Králova Pole projedou auta Žabovřeskou bez omezení. Poté silničáři svedou dopravu na Kamenomlýnský most a dále na Veslařskou. Po ní se pak auta dostanou směrem na Hlinky. V opačném úseku motoristé projedou stejně. Veslařskou, Kamenomlýnským mostem a zpět na Žabovřeskou," zmínil brněnský radní pro dopravu Petr Kratochvíl.

Státní silničáři si v sobotu otestují postup, který následně využijí v době odstřelů skály při ražbě tunelu. Pravidelně začnou zřejmě v červnu. „Díky zkušební uzavírce uděláme nezbytné práce a navíc vyladíme případné nedostatky tak, aby při samotných odstřelech skály byly pravidelné uzavírky tohoto úseku Žabovřeské co nejplynulejší,“ přiblížil šéf brněnského závodu Ředitelství silnic a dálnic David Fiala.

Uzavřený zůstane tunel Hliky, fungovat bude nová světelně řízená křižovatka Kamenomlýnského mostu a Veslařské a Kamenomlýnského mostu a Žabovřeské.

Řidiči nejsou nynější dopravní situací nadšení. Za katastrofální ji označil třeba Brňan Emil Skoták. „Všude je všechno rozkopané, samá uzavírka, dopravní značení je jeden velký chaos. Brno je v tomto naprostá rarita,“ řekl řidič.

ŠÁRKA KONEČNÁ