O umístění zákazových značek požádali zástupci městské části. Zákaz platí od minulého týdne, omezení na místě zůstane až do poloviny června tohoto roku.

Cílem je zmírnit dopravní zatížení, které by způsobili řidiči, kteří by si ulicí chtěli zkrátit cestu místo toho, aby respektovali oficiální objízdnou trasu. Ta vede ulicemi Řípská-Hviezdoslavova nebo Řípská-Tuřanka.

V Olomoucké ulici budou dělníci opravovat vodovod.
Dopravní komplikace v Brně: Olomoucká neprůjezdná, Ostravská zúžená a bez sjezdu

Zákaz vjezdu neplatí pro řidiče, kteří na území městské části bydlí, případně mají v ulici Vlárská ubytování, sídlo nebo nemovitost. Projet mohou například i zásobovací, lékařské nebo údržbářské vozy či taxíky a vozy hromadné městské dopravy.

Tiskový mluvčí policie Bohumil Malášek Deníku sdělil, že policisté řidiče, kteří Vlárskou projíždějí, namátkově kontrolují. „Ve zmíněném úseku v rámci výkonu služby namátkově provádíme kontroly. Případné přestupky řidičů řešíme obvykle v příkazním řízení,“ informoval Malášek.

Cestu například na nákup do obchodního střediska ve Slatině komplikuje řidičům uzavírka Olomoucké a zároveň i omezení v Ostravské ulici.
Uzavírka Olomoucké v Brně: řidiči porušují zákaz, policie už rozdává pokuty

Že by zákaz vjezdu v ulici Vlárská významně změnil dopravní situaci, nepozorovala místní Vendula Kúdelová. „Žádnou velkou změnu nepozoruji. Myslím si ale, že je fajn, že ulici zavřeli, protože jde o kratší ulici. Takhle tu snad nebudou problémy," poznamenala obyvatelka s tím, že zákaz vjezdu by podle ní mohl usnadnit i vjezd autobusu na kolmou ulici Řípskou.

Od minulého týdne je v Brně neprůjezdná část ulice Olomoucká. Provoz je omezený i na blízké ulici Ostravská. Na první jmenované ulici budou pracovníci opravovat vodovod, důvodem pro omezení na druhé je rekonstrukce mostu.

NEUNIKLO VÁM? Hledání ztraceného kaktusu v Brně: Manželka mi ho pěstovala na hrob, vysvětluje

Cedule s žádostí o navrácení kaktusu.
Hledání ztraceného kaktusu v Brně: Manželka mi ho pěstovala na hrob, vysvětluje