Vážení čtenáři, tvořte s Deníkem Rovnost aktuální zpravodajtví, pošlete nám na email michal.reich@denik.cz fotografie nehod spojených se sněhem, ale neváhejte se s námi podělit i o sněhové radovánky.

Kalamita dopoledne ochromila dopravu, situace se však celkově v Brně uklidila. Autobusy se nedostanou pouze do Sokolnic.

"Po Brně jezdíme všude, podařilo se nám dohnat všechna zpoždění. Kvůli dopravní nehodě se nedostaneme pouze do Sokolnic. Autobusy končí v Tuřanech," uvedla mluvčí Dopravního podniku města Brna Hana Pohanová.

Řidiči autobusů na Břeclavsku se snaží cestujícím omlouvat, že nejedou na čas. „V tomhle počasí se zkrátka nedá jezdit normální rychlostí,“ vysvětlil ředitel společnosti Bors Břeclav, která provozuje na Břeclavsku autobusovou dopravu, František Zugar. Jak doplnil, autobusům na Břeclavsku dělají největší problémy svažité kopce.

Sníh vyhnal brněnské strážníky z jejich aut, ta totiž jen těžko projedou. "Místo motorizovaných hlídek přešli městští policisté na pěší pochůzky. Auta používají jen v případě nutných výjezdů a i u nich se rozmýšlejí, zda k případu nedorazí dříve pěšky," uvedl mluvčí brněnského magistrátu Pavel Žára.

Se sněhem bojují od brzkého rána hodonínští silničáři. Posyp silnic vzdali kvůli hustému sněžení v devět hodin ráno. „Od té doby jen prohrnujeme. Čekáme, až přestane padat sníh. Pokud nepřestane, tak nemá smysl sypat, jsou to vyhozené peníze,“ podotkl vedoucí břeclavských silničářů Ladislav Hádlík. V terénu po celém okrese je podle něj veškerá technika – sedmnáct aut s radlicemi a padesát traktorových radliček. Silnice prohrnují s přestávkami. „Všechny silnice jsou zatím průjezdné,“ sdělil Hádlík s tím, že řidiči by měli jezdit obzvlášť opatrně. „Vracel jsem se z Hustopečí. Jel jsem skoro osmdesátkou a předjely mě dvě auta. To není dobré,“ zdůraznil šéf břeclavských silničářů.


ONLINE: sněhová kalamita na jižní Moravě

21:07 - Páteční on-line končí, nejpodrobnější zpravodajství ze sněhové kalamity na jižní Moravě sledujte na stránkách jihomoravských Deníků Rovnost opět od sobotní osmé hodiny ranní po celý den.

21:03 - Nejhorší situace s železniční dopravou je v Brně a Přerově. V obou stanicích jsou otevřeny všechny čekárny, posíleny pokladny a informace. Jakékoliv informace poskytnou cestujícím i pracovníci ČD. V Brně budou mimořádně zastavovat kromě osobních vlaků i rychlíky, které nahradí zpožděné spoje. Cestující si můžou bez přirážky koupit jízdenku přímo ve vlaku. Pro získání potřebných informací před jízdou vlakem můžou lidé volat na zákaznickou linku Českých drah. Tel: 840 112 113

20:53 - Od čtenářky: Právě jsem se po třech hodinách dostala z Brna do Sokolnic. Trasa z Tuřan směr Sokolnice je absolutně neprůjezdná, v kopci stojí kamion a několik aut, ostatní auta se otáčí a hledají jiné trasy. Silnice z Tuřan do Sokolnic je díky větru zasypaná sněhem a jsou na ní obrovské závěje, ve kterých se jen těžko obrací směr, což je jediné řešení (z vlastní zkušenosti). Po cestě je veliké množství nehod, jedna z nich je i u železničního mostu po trase z ul. Roviny (Brno – Chrlice) směr Olympie – auto převrácené na střechu, ale opravdu jsem neměla sílu nehodu ještě fotit. Jediná cesta do Sokolnic vede po D2 směr Bratislava, sjezd na Slavkov a pak směr Blučina, Měnín, Telnice a kruhový objezd do Sokolnic je otevřený. Všem hodně ŠTĚSTÍ. Jana, Sokolnice

close zoom_in 20:03
- Vlaky na Hlavním nádraží v Brně mají zpoždění od dvaceti minut do dvou hodin. „Jedu domů do prahy, ale než bych tu hodinu čekal, zkusím radši autobus. Nikdo neví, jestli se to zpoždění ještě neprotáhne,“ řekl jeden z cestujících. Plně obsazená je nádražní restaurace.

19:09 - Na brněnském Hlavním nádraží stojí desítky nespokojených lidí. Vlaky, na které čekají se totiž opožďují až o dvě hodiny.

19:06 - Řidiči, kteří míří dnes večer na Uherskohradišťsko, by se měli vyhnout silnici I/50, která je ve Slavkově u Brna ve směru od Brna neprůjezdná. V jízdním pruhu stojí kolona více než padesáti kamionů.

18:41 - V obcích Milešovice a Šaratice na Vyškovsku je neprůjezdný skoro čtyřkilometrový úsek silnice kvůli sněhu na vozovce.

18:28 - Silničáři mají večer kvůli sněhu o práci postaráno. Na silnici mezi Borkovany a Těšany leží na silnici navátý sníh. Bariéra je vysoká až metr a půl. „V těchto místech je omezený provoz. Musíme tam dostat frézu. Zatímco nad Břeclaví se spouští déšť, tam sněží a navíc vane silný vítr,“ popsal dramatickou situaci břeclavský silničář Drahomír Syrovátka.

18:25 - Další kamion uvízl v Zastávce na Brněnsku. Silnice je s opatrností průjezdná. Kamion stojí na silnici asi sto metrů za vesnicí směrem na Velké Popovice.

18:23 - Zcela odříznutá od světa je obec Jiříkovice na Brněnsku. "Snažili jsme se do ní dostat od Šlapanic, Ponětovic, Rohlenky i Blažovic, ale žádnou ze čtyř přístupových cest nelze projet ať už kvůli sněhu, nebo autům, která na silnicích uvízla," uvedl automobilista, který si nepřál být jmenován.

18:22 - V Chudčicích na Brněnsku, na silnici 386 ve směru na Veverskou Bítýšku, brání provozu uvízlý kamion. Situaci řeší policie.

18:14 - Na cestě mezi Velkými Bílovicemi a rakvickou částí Trkmance skončily ve škarpě autobus a sypač. „Navzájem se vyhýbaly a skončily v příkopu. Místo bylo kvůli vyprošťování neprůjezdné,“ uvedl Drahomír Syrovátka z břeclavského střediska Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje. Silničáři se připravují na krizový scénář, protože sníh začal k večeru přecházet v mrznoucí sníh s deštěm. „Budeme muset začít sypat pískem. Silnice jsou uhlazené radlicemi, ale teplota se drží zhruba na nule a prší čím dál víc. A země promrzává,“ nastínil Syrovátka.

18:05 - Úklidová firma .A.S.A. Znojmo bojuje s přívaly sněhu ve městě. „Situace je teď opravdu špatná, jde o kalamitní stav. Nestíháme,“ lakonicky ohodnotil situaci ředitel firmy Josef Esterka. „Vešekrá technika i lidi jsou neustále v terénu, jedeme na dvě směny. Ta druhá nastoupila právě v šest hodin večer. Zatímco jedna pracuje, druhá odpočívá. Pojedeme zcela určitě celou noc,“ dodal Esterka.

17:58 - Práci brněnským silničářům komplikuje silný provoz ve městě. Na silnicích je stále všech čtyřiadvacet posypových aut a dvaadvacet traktorů s radlicemi. Na údržbu silnic spotřebovala správa bezmála tisíc tun posypového materiálu. Silnice v Brně jsou s velkou opatrností sjízdné.

17:51 - Tři osobní auta se srazila v Jemelkově ulici ve Starém Lískovci v Brně. Na silnici je téměř čtyřcentimetrová vrstva sněhu. Řidiči můžou počítat s kolonou. Dopravu řídí policie.

17:45 - Od sedmnácti hodin mohou řidiči kamionů opět jezdit přes hraniční přechod v Lanžhotě. Dálnici na hranicích se Slovenskem uzavřelo ve dvě hodiny odpoledne husté sněžení. „V sedmnáct hodin jsme ukončili opatření týkající se uzavírky a bude odklizeno dopravní značení. Kamiony se opět dostanou do republiky. Dálnice je nasolená, mokrá. Silnice je čistá, neměl by být problém. Jedině by teploty klesly hodně pod bod mrazu,“ uvedl Martin Rolinek z podivínského oddělení dálničního policie.

17:35 - Mezi vesnicemi Moutnice a Těšany v okrese Brno-venkov je kvůli sněhu a špatným povětrnostním podmínkám zcela neprůjezdná silnice. Na silnici z brněnských Tuřan do Sokolnic se srazilo devět aut. Silnice je neprůjezdná, tvoří se kolony a do Sokolnic nejezdí ani autobusy městské hromadné dopravy.

17:32 - Dvaadvacet sypačů s radlicemi a pětačtyřicet traktorů s pluhy projíždějí dnes už poněkolikáté své trasy po celém znojemském okrese. „Situace je úměrná počasí, silnice první třídy udržujeme chemicky, dvojky a trojky pak prohrnujeme. Předpokládáme, že veškerá technika bude v terénu celou noc. Silnice jsou sjízdná, i když s velkou opatrností,“ řekl vedoucí zimní údržby znojemské správy a údržby silnic Josef Fukač.

17:26 - Cestující, kteří se chtějí dostat domů z Brna do Blanska, si na vlak počkají. Soupravy, které míří ze severu Moravy mají totiž minimálně hodinová zpoždění. Kratší čas stráví vyčkáváním pasažéři nastupující ve stanicích Blanenska. Podle mluvčí Šubové mají největší zpoždění vlaky, které míří do Brna ze severu Moravy.

17:15 - V Hodoníně přestalo hustě sněžit. Řidiči si ale oddechnout nemohou. Místo sněhu začalo pršet a hrozí ledovka.

17:11 - Bohdalický kopec na vjezdu do obce je v tuto dobu uzavřený kvůli sněhovým závějím na silnici.

close zoom_in 17:01
- Nejhorší situace nastala v serpentinách na silnici I/50 ve Slavkově u Brna. Odpoledne tam došlo k hromadné nehodě devíti aut v Křenovické ulici na sjezdu z dálnice v prudkém klesání směrem na Holubice. Následky nehody budou odstraňovat hasiči a policisté do nočních hodin. „Padesátka“ je zcela uzavřená, stejně jako stará cesta podél dálnice. Policisté posílají řidiče na Křenovice. „Došlo tam ke kolapsu, práci velmi stěžuje silný ledový vítr. Nehodová hlídka volala pracovníky údržby silnic, ale ti nestíhali,“ uvedl mluvčí vyškovské policie Petr Nečesánek.

Více informací k situaci na Vyškovsku najdete ZDE

16:55
- Obyvatelé Brna a okolí zatím nemusí mít strach, že by kvůli sněhové kalamitě zůstali bez elektrické energie. „Zatím nemáme žádné hlášené poruchy ani výpadky proudu, ale na víkend jsme zdvojnásobili počet techniků ve službě,“ uvedla mluvčí společnosti E.On Božena Herodesová.

16:54 - S komplikacemi musí počítat řidiči mezi Strachoticemi, Slupí a Jaroslavicemi na Znojemsku. V úseku asi deseti kilometrů zde na silnici leží čerstvý sníh.
Rakouská policie nevpouští na své území kamiony, které nejsou vybaveny řetězy a odstavuje je. „Jde o všechny přechody, přes které mohou jezdit kamiony, tedy i přechody v Hatích a Hevlíně,“ informoval mluvčí cizinecké policie Roman Pittner.


16:45 - Od 14:00 Ministerstvo dopravy ČR nařídilo kvůli sněhovým podmínkám na D1 uzavřít kamionům hraniční přechod v Lanžhotě. „Od čtrnácti hodin budeme hraniční přechod v Lanžhotě uzavírat. Stejně tak i slovenští kolegové. Uzavírka platí pro kamiony, které budou odkloněny na parkoviště. Uzavírku nařídilo ministerstvo dopravy. Znovuotevření přechodu bude záležet na počasí,“ řekl Martin Rolinek z podivínského oddělení dálniční policie.

16:27 - Všechny železniční tratě jsou sjízdné a pravidelné vlakové spoje jezdí. „Situace je v rámci možností dobrá. Zpoždění některých vlaků je maximálně dvacet minut,“ uvedla mluvčí českých drah Kateřina Šubová.

16:15 – Frekventovaný tah lesem z Hodonína na Kyjov je protažený. Aktuálně žádná havárie. Provoz minimální.

16:12 - Provoz na dálnici D1 je plynulý a bez vážnějších komplikací. „Na dálnici byly nějaké nehody a je tam pár odstavených aut, ale nejednalo se o nic vážného,“ uvedl mluvčí jihomoravské policie Bohumil Malášek. Stejné informace poskytl také dispečer brněnské pobočky střediska správy a údržby dálnic. „Úsek dálnice D1 kolem Brna je průjezdný. Chce to ale opatrnou jízdu a ohleduplnost,“ řekl dispečer.

16:11 - Lidé, kteří k dopravě zvolili vlaky, mohou počítat s maximálně pětiminutovým zpožděním. Vlaky na Znojemsku nemají s příjezdy větší potíže.

15:49 - Sníh ohrožuje zápas 1. FC Brno s Olomoucí. Podle plánu by se v Tréninkovém centru mládeže v Brněnských Ivanovicích mělo nejprve od půl jedenácté ráno odehrát utkání 1. FC Brno – Olomouc, o dvě hodiny později pak Slovácko versus Zlín. Oba zápasy jsou ale v ohrožení kvůli silnému sněžení. „Uděláme maximum pro to, aby se hrálo. Pokud ale bude pořád hustě sněžit, tak by se zápasy musely odložit,“ prohlásil tiskový mluvčí klubu Pavel Veselý. Na úklid hřiště Brňané nasadí přes noc směnu deseti lidí. O osudu úvodních zápasů skupiny D se však definitivně rozhodne až v sobotu kolem půl osmé ráno.

15:36 - Mimořádný příval sněhu zatím zvládají na brněnském letišti v Tuřanech. „Všechny pravidelné linky létají podle rozpisu. Žádné zpoždění kvůli sněhu jsme neměli,“ uvedl ředitel letiště Tomáš Plaček.

15:33 - Sněhová kalamita v Brně nekomplikuje život jen řidičům. Zasněžené a kluzké chodníky jsou nebezpečné pro chodce. „Rozhodně se zvýšil počet pacientů na chirurgii. Od rána jsme ošetřili několik zlomenin dolních končetin a zápěstí. V jednom případě šlo o vážnou zlomeninu kyčelního kloubu,“ popsala situaci mluvčí Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně. A vyšší příjem zraněných zaznamenali také v Bohunické nemocnici. „Od rána máme vyšší počet úrazů. Naštěstí většinou nešlo o vážná zranění,“ uvedl mluvčí Fakultní nemocnice Brno Anna Mrázová.

15:29 - Mezi Ponětovicemi a Šlapanicemi na Brněnsku havarovalo auto. Blokuje dopravu, projet nemůže ani autobus. "Uvízli jsme v autobuse. Vůbec nevím, kdy se do Šlapanic dostanu," informovala jedna z cestujících Zuzana Oprchalová.

close zoom_in 15:27 - Policisté vyjeli k nehodě v Milonicích na Blanensku. „Při střetu nedošlo ke zranění, nebyla způsobena ani škoda. Řidiči se domluvili mezi sebou,“ popsala policejní mluvčí Iva Šebková. Další výjezd směřoval do Crhova. Tam se opakoval ten samý scénář. Nikdo nebyl zraněný ani při nehodě v Adamově. „Došlo tam ke střetu osobního vozu se sanitkou. Ta naštěstí žádné pacienty nepřevážela,“ dodala Šebková.

15:18 - Od nehody k nehodě jezdí v pátek na Blanensku policisté. Při autohaváriích a střetech naštěstí nedošlo ke zranění. Mnohdy nebyla způsobena ani škoda. Hned kolem osmé hodiny ráno vyrazili policisté k Ludíkovu. Osobní vůz tam sjel do potoka a skončil převrácený na střeše. „Na místo dorazili také hasiči, kteří auto vytáhli ven,“ sdělila policejní mluvčí Iva Šebková.

Více informací k situaci na Blanensku najdete ZDE

15:18 - Situace spojená se sněhovou kalamitou v Brně se začíná zhoršovat.. Po třetí hodině odpoledne je zcela neprůjezdná silnice I/50 z Holubic na Slavkov u Brna. „Cestující prosíme, aby nejezdily linkami 601 a 106. jako náhradní spojení je možné využít vlaky S6,“ uvedl mluvčí Kordisu Květoslav Havlík. Neprůjezdné začíná být celé Slavkovsko. Problémy mohou motoristé čekat také mezi Lažánkami a Veverskou Bítýškou. Situace se zhoršuje také na železnici. „Některé vlaky mají zpoždění i větší než půl hodiny. Doporučuji rychle se vydat na cestu domů,“ dodal Havlík.

Jak vypadala dopoledne situace v Brně čtěte ZDE

15:15 - V Moravském Krumlově napadlo zatím asi patnáct centimetrů sněhu a další padá. „Techniku i lidi na údržbu cest máme v terénu, zatím nemáme zásadní problémy. Nejspokojenější jsou ale děti, které už sáňkují,“ řekl místostarosta Krumlova Tomáš Třetina.

15:13 - U obce Zaječí zapadl silničářům sypač do příkopu. Technika ho bude vyprošťovat.

close zoom_in 15:10 – Tradičně nejhůře sjízdné místo při sněžení na Hodonínsku je Strážovský kopec. Momentálně je tam situace klidná. V prudkém stoupání k vesnici sice chvílemi zhoustne doprava kvůli pomalu jedoucím kamionům, ale není odtud hlášená žádná havárie.

15:00 – Autobus havarovaný u Těmic na Hodonínsku vytáhl traktor. Silnice mezi Bzencem a Těmicemi je průjezdná. „Pod okny neustále vidím jezdit shrnovače. Všechno funguje, jak má. Auta nemají problém s projetím,“ hlásí starosta Těmic Karel Král.

Více informací k situaci na Hodonínsku najdete ZDE

14:58 - Dopravci si stěžují na neprohrnuté silnice v okolí Medlic a Višňové. Autobusy tu mají až půlhodinové zpoždění. Do obce Čížov nedorazil linkový autobus vůbec. Pasažéři museli vystoupit dříve a kus cesty šlapat pěšky.

14:50 - O sněhové kalamitě už mimořádně jednal i brněnský primátor Roman Onderka. „V této chvíli je situace obtížně zvladatelná zejména pro brněnský dopravní podnik. Situaci budeme i nadále sledovat. V krajní mezi jsem připraven svolat krizový štáb města, ale doufám, že sněžení v sobotu ustane a ke svolání nedojde,“ řekl primátor.

14:48 - Přestože nadále sněží, situace v hromadné dopravě je stejná jako kolem poledne. "Většina linek městské dopravy v Brně, regionálních autobusových linek i vlaků je v provozu. Zpoždění kolísají mezi 5 až 20 minutami. VBrně jsou pro linky veřejné dopravy neprůjezdné některé strmější silnice," upozornil mluvčí Kordisu Květoslav Havlík.

14:42 - V brněnské městské části Útěchov napadlo za dnešek už 15 centimetrů nového sněhu. "Dnes jsme s pluhem poprvé hrnuli sníh už od šest ráno. Teď se připravujeme na odpolední výjezd. Problémem jsou zaparkovaná auta na místních silnicích, kvůli nim nemůžeme projet. Chodníky si lidé zametají tam, kde mohou, zbytek čeká na nás," uvedl starosta městské části Zdeněk Drahoš.

14:33 - Na silnicích I., II. a III. třídy leží rozbředlý sníh po chemickém ošetření, sjízdné jsou se zvýšenou opatrností. "V akci je zhruba 120 sypačů a 180 traktorů s radlicemi. Využíváme i služby soukromníků. Na návětrných místech se ale přesto mohou tvořit sněhové jazyky," varoval šéf Srpávy a údržby silnic Jihomoravského kraje Jan Zouhar.

14:30 - Hasiči navezli na Masarykovo náměstí ve Znojmě sníh. Přímo v centru města Znojma tak vznikne sáňkařská a bobařská dráha. Vedení radnice se totiž rozhodlo vyjít vstříc dětem a jejich zimním radovánkám.

close zoom_in Více informací k situaci na Znojemsku najdete ZDE

14:24 - Teplota na Brněnsku se pohybuje mezi -6 a -3°C. Je zataženo, silně sněží, fouká slabý vítr a dohlednost je kvůli husté chumelenici snížená.

14:20 - Lidé na Břeclavsku se v pátek ráno probudili do sněhové kalamity. Sníh se z oblohy sype od časného rána. Působí komplikace nejen řidičům. S bohatou nadílkou bojují ve městech i na vesnicích. „Zatím jsme nešetřili žádnou dopravní nehodu,“ řekl v pátek krátce po poledni vedoucí břeclavského dopravního inspektorátu Jiří Mach.

Více informací k situaci na Břeclavsku najdete ZDE

14:15 - "Husté sněžení! Sníh na vozovce! Nebezpečí! Nárazový vítr!" hlásají informační tabule na dálnici D1 v jihomoravském kraji.

14:11 - Do Žebětína nejezdí autobusy. "Ranní problémy v Brně sice kolem poledne pominuly, ale v půl dvanácté se zase zastavila doprava v kohoutovické Žebětínské ulici. Autobusy tam nevyjedou do kopce," uvedla mluvčí brněnského dopravního podniku Hana Pohanová.

14:09 - Silničáři z Brněnských komunikací se od pěti ráno nezastavili. Do boje proti sněhu poslali už i záložní sypače, v terénu jich je tedy čtyřiadvacet. Po Brně jezdí také dvaadvacet jejich traktorů s radlicemi. Celkově spotřebovali silničáři už 600 tun posypových materiálů."Silnice v naší správě jsou většinou pokryté rozježděnou a rozsolenou vrstvou sněhu. Se zvýšenou opatrností jsou ale sjízdné. Řidičům doporučujeme velmi opatrnou jízdu a pokud možno její omezení na minimum, aby posypové vozy mohly rychleji a účinněji zasahovat," uvedl ředitel společnosti Leoš Chasák.

Do hor sněhové řetězy a lopatu, radí cestáři

Vyrážíte o víkendu autem mimo město? Do hor na lyže? Pak s letními gumami, bez lopaty, kusu starého koberce či sáčku s pískem, teplého oblečení a dostatku paliva v nádrži raději zůstaňte doma. Cestáři v kalamitě nezřídka vytahují z příkopu auta bez kompletní zimní výbavy, jejichž prokřehlí šoféři v lakýrkách a kabátě poskakují kolem vozu jako zajíci. Ohrožují sebe, ostatní motoristy a cestářům přidělávají práci.

„Má foukat, takže je potřeba počítat se sněhovými jazyky. Zimní pneumatiky, sněhové řetězy, lopatku, teplé oblečení a boty, pokud možno plnou nádrž, to bych považoval za samozřejmost,“ doporučoval vedoucí šternberského cestmistrovství Jiří Klimek.

Může se stát, že byť banální dopravní nehoda nebo kamion na letních pneumatikách ochromí provoz a motoristé skončí v koloně. „Paliva by měli mít dost samozřejmě nejen na cestu, ale aby mohli nechat běžet motor a v autě topit, pokud někde uvíznou,“ uvedl Klimek. Stejně tak doporučuje, pokud rodina autem vyjíždí do hor s malými dětmi, přibalit s sebou termosku s čajem a deku.

Vzpomněl, jak ve vyšších polohách Olomoucka v minulosti narazil na zoufalce, kteří bezradně pobíhali kolem auta sjetého v příkopě nebo uvízlého na zaváté okrajové silnici. „Když je vidím, jak poskakují v sáčku a polobotkách, je mínus pět šest stupňů, fouká, je mi jich líto. Kolikrát nemají ani tažné lano, nic. Ono například z Brna, když jedou po dálnici, to vypadá jinak, než tady v kopcích u Horní Loděnice, kde je Sibiř. Měli by se proto vybavit,“ podotkl Klimek.

Zkušení motoristé, kteří v těchto dnech vyrážejí do hor na lyže, ale podle cestářů již dobře vědí, co je může na cestě potkat a jsou na takové situace většinou dobře vybaveni. „Každopádně, pokud vyloženě nemusejí, nemají dostatek řidičských zkušeností, pořádnou zimní výbavu, ať raději o tomto víkendu, kdy má hodně sněžit a foukat, zůstanou doma,“ uzavřel Klimek.

ZPRAVODAJOVÉ JIHOMORAVSKÝCH DENÍKŮ ROVNOST