Již počátkem listopadu ve zdravotnickém zařízení pro nejmenší museli snížit činnosti operačních sálů ORL a jednodenní chirurgie. V příštím týdnu je pravděpodobně čeká odložení plánované neakutní operativy a uzavření některého z lůžkových oddělení. „Z dětské nemocnice nám nyní pomáhá patnáct lidí. Příští týden nám uvolní dalších zhruba dvacet zdravotníků, na což se váží ona omezení. Od příštího týdne také redukujeme neakutní operativu v Bohunicích - různá vyšetření, endoskopické zákroky. Zkrátka to, u čeho odložení neohrozí zdraví pacienta,“ uvedla mluvčí Fakultní nemocnice Brno Veronika Plachá.

Pavel Tomeš je známý stand-up komik a reklamní textař. V hotelu Passage pokřtil svoji knihu Až na ten konec dobrý. Román, který se odehrává v Brně je plný vtipných dialogů a překvapivých situací.
OBRAZEM: Komik a bývalý novinář Pavel Tomeš vydal knihu. Křtila ji Hana Holišová

Brněnským nemocnicím také stejně jako během přechozích covidových vln pomůže armáda. Na jih Moravy v pondělí připutuje čtyřicet vojáků. „Ohledně spolupráce s policisty, hasiči a vojáky jednáme nyní o počtech a termínech. V předchozí vlně jsme měli z každé této zmíněné složky deset lidí. Musím říci, že naši zdravotníci si jejich pomoc velmi pochvalovali, byli pracovití, disciplinovaní a opravdu v těžké době velmi platní. Rádi bychom tyto posily využili na všech klinikách, kde máme covidové pacienty. Posily bude potřebovat také testovací centrum, kde od příštího týdne budeme testovat neočkované zdravotníky,“ uvedla mluvčí Fakultní nemocnice u svaté Anny v Brně Dana Lipovská.