O události ze středečního večera o den později informovala mluvčí strážníků Jana Pokorná. „Po celou dobu zákroku kolem sebe kopal a rozhazoval rukama. Hodně aktivně a agresivním způsobem se bránil umístění na lůžko. Naštěstí nikdo nebyl zraněn,“ sdělila mluvčí.

Vše začalo, jakmile se na hlídku obrátil majitel auta stojícího v Benešově ulici. Když vedle něj zaparkovalo jiné auto, spolujezdec při vystupování prudce otevřel a způsobil majiteli škodu promáčknutím karoserie.

„Kolegové ho okamžitě kontaktovali a vyzvali k prokázání totožnosti. Muž měl velmi setřelou řeč a z jeho dechu byl cítit odér alkoholu. Nadýchal 3,27 promile a strážníci ho doprovodili na záchytku,“ sdělila mluvčí.

Opilému muži se tam ale podle ní vůbec nechtělo zůstat a začal být agresivní. „Pokusil se fyzicky napadnout personál zařízení i strážníky. Zdravotníci rozhodli, že agresivního cizince umístí na pokoj s jedním lůžkem. Sem ho musela hlídka společně s personálem záchytky dopravit za použití donucovacích prostředků,“ upozornila Pokorná.

Chováním mladého muže se budou zabývat úředníci, již rozhodnou o postihu.

Podívejte se také, jak jiný opilý muž v polovině června napadl strážníka v Brně

Opilý muž v Brně napadl strážníka. | Video: Se souhlasem MP Brno