Příčinou špatného stavu nosníků nad bazénem je podle brněnské primátorky Markéty Vaňkové nevhodné technické řešení, které způsobuje špatné odvětrávání a porušení parních zábran. Zvýšená vlhkost pak způsobuje rezavění nosných ocelových prvků střechy i rozkládání dřevěných panelů. „Kompletní oprava střešní konstrukce tak byla nezbytná. Kvůli minimalizaci doby, po kterou bude plavecký stadion za Lužánkami uzavřený, jsme rekonstrukci naplánovali souběžně s dalšími pracemi na modernizaci areálu,“ uvedla Vaňková.

Městští radní nyní ve středu schválili výzvy k podání nabídky a zadávací dokumentaci veřejné zakázky. Předpokládané náklady zřejmě překročí pětatřicet milionů korun. „Podhled bude demontován, zpětně se po ošetření využije jen jeho upravená nosná konstrukce. Montáž nového podhledu spojíme se zateplením střechy a oplechujeme přesahy střechy v úrovni podhledové konstrukce. Strop pak doplní moderní svítidla,“ popsal radní pro školství a sport Jaroslav Suchý.

Nový park má vzniknout v lokalitě brněnské Černovické pískovny. Vítězem soutěže se stal tým krajinářského architekta Radka Prokeše.
Písečníky i kukátka: takto bude vypadat nový brněnský park Černovická pískovna

Kromě střechy se obnovy dočkají také zábradlí, madla a žebříky, konkrétně získají nový nátěr. Rekonstrukce střešní konstrukce se tak plynule napojí na vznikající pětadvacetimetrový plavecký bazén, obnovu skokanské věže a můstků. Samotná oprava stropu by měla začít letos v červenci, hotovo má být za tři čtvrtě roku. Souběžná rekonstrukce bazénu však potrvá déle, první plavci by areál mohli navštívit koncem příštího května.