Bítešská ulice v brněnském Novém Lískovci bude uzavřená od konce června do patnáctého července ve směru do Pisáreckého tunelu. Objížďka povede přes kruhový objezd u obchodního domu Campus Square. Některým řidičům se to nelíbí. „Není to ideální řešení. Bojím se dlouhých front. Kruhový objezd je už teď ve špatném stavu. Obávám se, že dělníci pak budou muset kvůli zvýšenému provozu objezd opravit, když tudy povede objízdná trasa. Ale snad pak bude jízda příjemnější,“ myslí si Brňan Lukáš Frýželka.

Není to jediná dopravní komplikace, která na řidiče v Novém Lískovci čeká. V Jihlavské ulici až do konce července opravují silnici. „Měníme tam most, který byl už ve špatném stavu. Děláme také nové izolace a vozovku. Žádné objížďky nejsou, na opravách pracujeme za provozu,“ upřesnil práce ředitel Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Zdeněk Komůrka. Opravy stály třiadvacet milionů korun.

Představitelé Nového Lískovce veřejnost o opravách dopředu informovali. „Doufám, že občané opravy pochopí. Jsou potřeba a snažíme se vše dělat najednou, aby byla omezení co nejmenší. Objízdné trasy jsme udělali tak, aby nákladní auta nejezdila přes Rybnickou ulici, kde místní ruší,“ sdělila za městskou část starostka Jana Drápalová.

Dopravní komplikace trápí také lidi v brněnském Králově Poli. Od minulého pondělí je uzavřená Ruská ulice. Řidiči jí neprojedou až do konce letních prázdnin. „Opravujeme kanalizace včetně přípojek a vodovody také včetně přípojek. Následně tam dělníci celoplošně obnoví vozovku i chodníky,“ uvedla mluvčí Brněnských vodáren a kanalizací Renata Hermanová.

Kanalizace a vodovody zaměstnanci vodáren vyměňují také v Chodské ulici a na Slovanském náměstí. Lidé se pak i tam dočkají nových silnic a chodníků.

V létě se měla měnit doprava právě na Slovanském náměstí. Podle posledních informací však ještě není přesný termín známý. „O uzavírkách zatím není vydané rozhodnutí. Druhá etapa, kdy bude uzavřená polovina náměstí přiléhající ke gymnáziu má začít na přelomu září a října,“ dodala Hermanová.

S žádnými stížnostmi na stavbu se zatím nesetkala starostka Králova Pole. „Omezují nás, ale připravovali jsme lidi na opravy dopředu. Žádné větší stížnosti jsme zatím nezaznamenali,“ řekla Karin Karasová.

Rekonstrukce ulic v Brně
• Bítešská ulice v Novém Lískovci bude uzavřená od konce června do patnáctého července. Objízdná trasa povede přes kruhový objezd u Campus Square.
• V Jihlavské ulici v Novém Lískovci opravují za provozu most. Hotový má být do konce července.
• Kanalizaci a vodovody mění od minulého pondělí v Ruské ulici v Králově Poli. Silnice by měla být uzavřená do konce letních prázdnin.
• Kvůli stejným opravám je už delší dobu uzavřená v Králově Poli Chodská ulice a po částech také Slovanské náměstí.