Od pondělí 20. července bude omezená doprava na Žerotínově náměstí v centru Brna. Důvodem jsou pokračující opravy ulice Veveří. Až do konce srpna bude provoz střídavě svedený do jedné poloviny silnice. Od 27. července pak bude zavřený i přechod pro chodceZdroj: MMBBrňané se bojí kolon. „Už mě to štve. Nejdřív omezí dopravu u Vaňkovky a teď pro změnu na Žerotíňáku. Počítám, že než odpoledne dojedu na trénink, tak ve městě ztratím minimálně půl hodiny,“ postěžoval si řidič Radek Kaleta z Brna.

Od pondělí 20. července bude omezená doprava na Žerotínově náměstí v centru Brna. Důvodem jsou pokračující opravy ulice Veveří. Až do konce srpna bude provoz střídavě svedený do jedné poloviny silnice. Od 27. července pak bude zavřený i přechod pro chodceZdroj: MMBO týden později se stavbaři přesunou na protější část silnice v opačném směru. „Tentokrát se to dotkne i chodců, kteří nepřejdou přes přechod u krajského úřadu. Částečná uzavírka Žerotínova náměstí potrvá do konce srpna,“ uvedli zástupci magistrátu na webu města.

Prvního dubna 2019 se v Křenové ulici v Brně srazil trolejbus s tramvají. Při střetu se zranilo čtyřicet lidí.
Šalina z loňské srážky v Křenové znovu vozí cestující. Opravu zbrzdila pandemie

Podle radního pro dopravu Petra Kratochvíla jsou omezení daní za zkrácený termín rekonstrukce Veveří, která bude hotová do konce srpna. „Nikdo nepočítal s tím, že provoz v létě nezeslábne na polovinu, jak tomu bylo v minulých letech,“ dodal Kratochvíl.