Prostor naplnila početná skupina novinářů, fotografů, kritiků kultury a dalších zvědavých návštěvníků z řad odborné umělecké a široké veřejnosti. Mladá móda se 30. září a 1. října představila stylizovanou pohybovou performancí, uměleckou instalací a konferenčním programem.

„Za záchranu této unikátní stavby bojuji už mnoho let, letos konečně snad začne její rekonstrukce. Jsem velmi rád, že tento objekt stále oslovuje řadu umělců a vítám možnost zde uspořádat Malou noc módy. Současně s tím už probíhají restaurátorské práce na záchraně uměleckých děl, která jsou součástí stavby,“ říká Petr Kunc, místostarosta městské části Brno-Židenice. "Jsem nesmírně rád, že nehledě na demolice, které zde proběhly, některé zásadní části síně včetně neopakovatelných uměleckých děl, se zachovaly ve velmi dobrém stavu," sdělil ve svém proslovu profesor Tomáš Ruller.

Ojedinělý vodíkový vůz představila v pátek automobilka Toyota v brněnských Žabovřeskách
Místo kouře jen pár kapek vody. Auto na vodík představili v Brně. Podívejte se

Židenickou smuteční síň navrhl brněnský architekt a děkan Fakulty architektury VUT Ivan Ruller v roce 1977, stavba začala jako akce Z v roce 1983 a dokončena byla o dva roky později. Síň je patnáct let uzavřena a od roku 2011 byla určena k demolici. Po obsáhlé diskuzi a boji ze strany obyvatelů a některých politiků Židenic se však dočkala zrušení usnesení o demolici a v roce 2020 bylo rozhodnuto o její rekonstrukci.